Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem volt termése a...

Miért nem volt termése a szilvafának, ha tavasszal tele volt virággal?

Figyelt kérdés

Igaz, még csak két éve ültettük,szépen fejlődött, tavaly pár virága volt,az idén tele volt virággal, de amint elvirágzott mind lehullott, pedig nem fagyott el.

Azt hittem legalább 1-2 szem megmarad kóstolónak.

Fajtája: cacanska lepotica.

Azt olvastam esetleg szüksége lehet pollenadó fajtára, de azt nem tudtam meg mi is az a pollenadó fajta egy szilvafánál.



#kert #szilva #pollenadó fajta
2012. okt. 6. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kötődött meg, ilyen bármelyik gyümölcsfánál van.Az egyik évben nem kötődik a másikban igen.
2012. okt. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálam 7 nagy körtefa játr így hogy miért? ki tudja valószínűleg virágzáskor sokat esett v.egyéb dolog miatt nem fogtak a virágok tavaly roskadásig voltak a fák.
2012. okt. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A cacanska lepotica önmeddő, porzó nélkül nem fog teremni. Pollenadója a cacanska rana. Tehát érdemes egy ilyen fajtájú fát ültetni mellé (lényeg, hogy néhány száz méteren belül legyen), vagy ha helyhiány miatt erre nincs mód, akkor megkérni egy szakembert, hogy oltson rá egy cacanska ranát is. Esetleg a szomszédot rávenni, hogy ültessen magának. Egyébként nagyon jó, finom fajta.
2012. okt. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2012. okt. 9. 18:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!