Kezdőoldal » Otthon » Kert » Még nagyon kezdő vagyok....

Még nagyon kezdő vagyok. Virág ültetésben és kis kertészkedésben lenne kérdésem?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs mit mikor és hogyan kell ültetni. Nem rég óta élek külön, és most van egy kis kertem, amit szeretnék széppé varázsolni. Van benne pár rózsa, azokat máshová szeretném tenni. Most át lehet őket ültetni?

Milyen virágokat lehet ősszel ültetni és mire figyeljek oda ilyenkor?

Az udvaron a terasz mellé végig szeretnék tenni olyan virágokat, amik egész évben virágoznak, vagy szépek. Tudnátok ötleteket adni? Hogy álljak hozzá?



2012. szept. 29. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:

A rózsát ősszel, földlabdával átültetheted.

Ilyenkor árvácskát tudsz venni, késő őszig virágzik, gyönyörű. Ha letakargatod fenyőágakkal, lombbal télire, akkor tavasszal megerősödve ontja majd a virágot, aztán elszárad.

A most mindenhol kapható krizantémok is nagyon hálásak, ilyenkor sokáig virágzik, és évelő, tehát nem kell újraültetni.

Én olyan virágot ami egész évben virágzik, nem ismerek.

A minirózsák hálásak, ha jól gondozod őket, akkor sok virágot hoznak.

A muskátli, a napvirág, a begónia, a petúnia egész nyáron a kerted dísze lehet.

Nyáron ültethetsz dísztök magokat is, azok ilyen tájban hoznak termést.

2012. szept. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Csenge88 válasza:

Egy kertet ugy kell osszeallitani, hogy minden evszakban szep legyen. De olyan noveny ami egesz evben viragzik, nincs. Mindegyik kell pihenjen valamikor.

Most ultethetsz viraghagymakat, amik tavasszal viragoznak: pl tulipan, crocus, kek gyongyvirag (Muscari armeniacum), narcisz stb.

Ultethetsz most bokrokat is,hiszen az osz idealis az ultetesre. Peldaul aranyeso, orgona, amik tavasszal es kora nyaron viragoznak. A legtobb noveny nyaron viragzik, szoval az nem lesz nehez. Teli dekoraciokent lehet hasznalni az orokzoldeket es a bogyosokat(kecskerago, borbolya, magyal stb).

Sok sikert!:)

2012. szept. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!