Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növényeket tudnátok...

Milyen növényeket tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

A ház előtti keskeny zöldsávot szeretném majd kicsit "beszínesíteni".

Nem igazán vágyom nagyon csicsás és magas növényekre. Szerintem szebbek az alacsonyan elterülő, színes virágok. Na és persze ne legyenek nagyon igényesek.

"Panelgyerek" lévén nem nagyon ismerem a növényeket, virágokat, de kedvenceim pl. a harangvirágok, a madárhúr.

Lánykoromból emlékszem vmi fehér virágra, de a nevét nem tudom. Mindig letépkedtük a virágját és azzal játszottunk, hogy ki tudja a legtovább az orrához szívni... na, ezt jól megmondtam :D


2012. szept. 18. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Néhány hagymásnak épp itt van az ültetési ideje! Dugj el pár sáfrányt, jácintot, nárciszt, tulipánt...


Közibük meg valami magról kelőt javasolnék. Hogy mit, azt nem is tudom.

2012. szept. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Magról ültethető igénytelen egynyáriak (aztán saját magjukról a következő években maguktól is kikelnek): büdöske, portolánka,petúnia, tátika, őszirózsa...
2012. szept. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Selyemmirtuszt vettünk az idén, elég jól átvészelte a szárazságot (Balaton mellett több hétig nem öntözve), nagyon szép kis növény, nem drága, és szépen virágzik.
2012. szept. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A selyemmirtusz nem mindenhol vészeli át a telet.
2012. szept. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eszembe sem jutott, hogy magról is lehet ültetni. :D Az erkélyt mindig cserepesekkel díszítettem.

Most szemezgetek az egynyáriak közül, de képek alapján nagyon nehéz dönteni.

Közben arra is rájöttem, hogy a hagymások nem lesznek jók, sem a kertbe, sem az utcára. Van egy kutyunk, és az kiássa és megeszi a hagymákat.

2012. szept. 20. 10:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!