Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan bírhatnám fejlődésre a...

Hogyan bírhatnám fejlődésre a szerencsebambuszom (sárkányfám)?

Figyelt kérdés
Több, mint 4 éve megvan, vízben tartva, amit rendszeresen cserélek is, valamint odafigyelek a növény páratartalmára is. Nincs tűző napon, sem sötétben és huzatban sem. Mégsem fejlődik sehová, éppúgy 5 levele van. Aztán mivel olvastam, hogy földbe ültethető és akkor elkezd sárkányfára hasonlítani, és nőni, így földbe ültettem és tápszert is kapott. Mégsem nőtt sehová egy picit sem. Mi hiányozhat neki?

2012. aug. 23. 18:13
 1/4 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ehhez némi mágiára lenne szükség,mert a sárkányfa(Dracaena marginata)és a szerencsebambusz(Dracena sanderiana)két külön faj!


Szerintem permetezővel párásítsd a leveleket,hátha segíti a fejlődésben!

2012. aug. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, h. nem ugyanaz a növény,mert csak szerencsebambusznak hívják, de valójában ez egy sárkányfa. És földbe ültetve el is kellett volna kezdenie "sárkányfásodni" és egyre kevésbé hasonlítani bambuszfélére.A leveleit pedig permetezem, de a kis levélkezdeményei akkor sem indulnak el nőni. Van valami jó tápoldat ami segíthetne?
2012. aug. 23. 22:10
 3/4 Pietrosol ***** válasza:
Próbáld meg a gyökerek végeit visszacsípni,ez elindíthat egy bokrosodást!
2012. aug. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet ;) Megpróbálkozom vele, hátha kedvet kap a növekedéshez.
2012. aug. 24. 13:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!