Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi ezeknek a szobanövényeknek...

Mi ezeknek a szobanövényeknek a neve?

Figyelt kérdés

1 [link]


2 [link]


3 [link]


Túl "felkopaszodtak", és nagyon magasak. Szeretném levágni a tetejüket és átültetni azt, hogy alacsonyabbról nőjön. Csak nem tudom működne-e. Esetleg előbb gyökereztetni kellene? Ezeknek szeretnék utánaolvasni, de még csak a nevüket sem tudom. Ha már azt megírná valaki, nagy segítség lenne! Hát ha még e további kérdéseimre is kapnék választ....

Előre is köszönet!



2012. aug. 21. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:

A 2. és 3. Dracena: [link]


Az 1.-nek nem tudom a nevét.

2012. aug. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ajajj, kár, hogy nem egy hónappal előbb kérdeztem, mindegy, talán még most sem késő gyökereztetni.

És mindkettő ugyanaz lenne, mármint dracena? Mert bár hasonlítanak, a száruk főleg, de a levelük színe nem. Az egyik szinte csak zöldes, a másik meg erősen rózsaszínes...

???


Még az elsőre is kíváncsi volnék, aki tudja, plíz....! :-)


Ja és köszi Első!!!

2012. aug. 21. 20:01
 3/4 anonim válasza:

Az első képen egy Schefflera van.


A másik kettő meg valóban Dracéna vagy sárkányfa, hiába más a levelének a színe.

2012. aug. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hú hát köszönöm! Máris sokkal okosabb lettem.

A dracenának rögtön neki is állok a metszőollóval.

Viszont a schefflera gyökereztetéséről nem írnak túl pozitívakat a neten. Ahhoz nem merek nyúlni, mi van ha levágom a tetejét, és se nem gyökerezik ki, se nem hajt tovább az alja...? Hm.

2012. aug. 22. 10:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!