Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kútásás vagy kútfúrás?

Kútásás vagy kútfúrás?

Figyelt kérdés

Kutat szeretnénk a kertünkbe. Bp. 17. kerületben. Szerintetek az ásott vagy a fúrt kút a jobb illetve az olcsóbb? Aki mostanában csináltatott kutat, mennyibe került?

esetleg tudtok megbízható vállalkozót ajánlani?

Válaszokat előre is köszönöm.



2012. aug. 20. 22:28
 1/7 anonim válasza:
100%
Kiásni nagyon munkaigényes, szerintem drágább is. Fúrattam a kutat, ha csak locsolni kell, akkor nem kell olyan mélyre.
2012. aug. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Shai-Hulud ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék, hasonló terveim vannak a 16. kerületben.
2012. aug. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
"Az ÁSOTT KUTAK az első vízadó rétegre, a talajvízre települnek. Meghatározott esetekben készítik, amikor a kútfúrás költségesebb, például karsztos, sziklás területeken, ahol a sziklákban a kis hozamú résvizeket az olcsóbb sekélyebb ásott kutak összegyűjtik, raktározzák, a nem túl nagy mennyiségű felhasználásig. Hátrányuk, hogy könnyen szennyeződhetnek a felszínről, maximális mélységük behatárolt, költségesek."
2012. aug. 21. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ásni nagyon drága csak, ha a munkások napidíját vagy egy gép díját nézed akkor is iszonyat, fúrás az olcsóbb, de itt is 100 ezres nagyságrend körül van attól függ haver vagy mester csinálja, hol van az a réteg ami már jó is, az egyik ismerős 8 évvel ezelőtt csináltatott 100 ezerért, ha vannak cimboráid akkor veszel vagy kérsz egy oszlopfúrót, ahhoz csöveket kb. 2-3 m es darabokat rögzítesz, és lefúrtok ameddig gondoljátok, hogy már rendesen van víz, ezután mosatni kell néhány napig, hogy tisztuljon üregelődjön, plusz kellenek még pvc csövek is a burkolásra hogy ne omoljon be, még egy szivattyú szelep és vascsövek a amit a kút szivattyujára rögzítesz és kibetonozod a kút helyét, kell hozzá néhány cimbi házánál lefúrtok 10 méterre kb két hétig gyűritek a melót csak egy pár üveg sör és egy-két bográcsparti kell hozzá haveri alapon, a fenti cuccok is bele kerülnek, ha mindenből a legolcsóbbat veszed vagy 30-40 ezer ft ba, ja és ha engedélyköteles arról vagy a víz bevizsgáltatásáról nem és beszélve, drága nagyon
2012. aug. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor összefoglalom neked.


1. verzió. Neked naponta csak 1-2-3 köbméter víz kell locsolgatásra, és 10-14 méteren belül van állandó 2-3 méteres víz oszlop a kút alján (lásd.: kút a falusi udvarokban). Ha ez megoldható, akkor ez a módszer jobban megéri, ráadásul nincs benne semmi kockázat, ezt nem kell bejelenteni.


2. verzió. Nincs talajvíz. Ilyenkor felesleges kutat ásatni, mert fogalmad sincs mikor találsz vizet. Na ilyenkor jön a lottózás. Kivonul a kútfúró, és elkezd fúrni. Asszem 20 méter körül enged az állam, ha bejelented egyáltalán. Ilyenkor fizetni kell a vízért... Nekem volt fúrt kút az udvarban, csak tisztítani kellett. A fúrást is tisztításként számlázzák ki, így kikerülhető állambácsi. Kockázat csak addig van, amég el nem kezdik a fúrást, utána már nem tudja megmondani senki, hogy fúrás, vagy tisztítás. Na, de a lényeg. Van ahol 20 méteren, van ahol csak 60 méteren van víz. Van ahol 70 méternél a kútfúró mondta, hogy hagyják a francba az egészet. Ilyenkor normálisabb helyeken nem kell fizetni. 8-15 ezerig bármennyi lehet métere, rajtad áll kit találsz. Szóval, ha 30 méterre kell fúrni, akkor olyan 250'000 körül áll meg a dolog jó esetben.

2012. aug. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Kútfúrásra ajánlani tudtok valakit?

2012. aug. 21. 22:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is vacilláltam, de végül is ásattam, mert a fúrt kúttal ha gond lesz / beszakad a szivattyú, szétcsúszik a cső a föld alatt x méterrel...stb/legtöbbször javíthatatlan.

Az ásott kútba lemész és kitisztítód, ha kell aláásol, van helyed rá.

Amúgy otthon fúrt kutunk van ezután ásattunk a telekre, mert a fúrtál nekünk sok gondunk volt/alacsony vízhozam, homokosodás/.

Persze ez csak a mi tapasztalatunk.

2012. aug. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!