Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyi szőlő kell egy liter...

Mennyi szőlő kell egy liter bor elkészítéséhez?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy pontosan nem lehet megmondani, csak kíváncsi vagyok, hogy kb. hány kiló szőlő kell egy liter borhoz, illetve egy tő szőlőn kb hány kiló szőlő várható. Gondolom fajta függő is meg minden, de csak általánosságban kérdezem. Köszi!

2012. aug. 1. 10:22
 1/6 intrepid ***** válasza:
38%
1-2 literrel ne álljál neki pancsolni, majdnem ugyanannyi a munka vele, mintha néhány 10 litert megcsinálsz, az eredmény lehangoló, a végére annyiba kerül neked, hogy annyiért minőségi bort tudsz venni.
2012. aug. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Shai-Hulud ***** válasza:
0%

Semennyi, elég 2 tabletta is... :-DD


Egy liter borhoz kb 1,3 kiló szőlő kell. Préselés után lesz kb. 1 liter szőlőlé, amit aztán lehet erjeszteni.

2012. aug. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy 1-2 liter bort akarok csinálni, hanem csak kíváncsi voltam, hogy 1 liter borhoz mennyi szőlőt használnak fel. És egy tő szőlőn kb hány kiló szőlő terem?
2012. aug. 1. 13:02
 4/6 szabóméhészet ***** válasza:
81%

kordonos szőlőnél ha megvan az 1,2-1,5 négyzetméter lombfelület akkor 5-10kg szőlőre lehet számitani egy tőkéről.

persze a szőlőt gondozni kell,meghálálja.

haverom apja szőlész,úgy mondja egy tőke egy vödör szőlő.

szakkönyveket tanulmányozd,beszélgess szakikkal.

a szőlő olyan növény amit nem lehet elcseszni.ha agyonmetszed és nem terem semmit emiatt,akkor is ad neked esélyt a következő évre.

2013. máj. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Ez valami csodálatos. Ennyi válasz van, de egy válasz sincs. Szerencsétlen kérdező arra kíváncsi, hogy mennyi a szorzó, 1l borhoz hány tő kell, aztán majd vesz annyi szőlőtőkét, amennyi bor kell neki.
2015. febr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Találtam egy ilyet: [link] Ez azt írja, hogy "a legmagasabb kategóriába tartozó prémiumboroktól elvárt, hogy a szőlőtőke elvi 8-12 kg-os termőképessége, a minőség

érdekében tőkénként maximum 1.5 kg szőlőben legyen maximálva. Így az egy karton borhoz általában szükség egy-két szőlőtőke helyett, borbirtokosainknak 10 tőke haszonbérlésére van szükségük ahhoz, hogy egy karton saját prémiumborukhoz szükséges szőlőbérletüket igazolni lehessen. A 10 tőke maximális hozama, az 1.5 kg-os hozammaximálás miatt 15 kg szőlő.

Átlagosan éppen ekkora mennyiségre van szükség kilenc liter prémiumbor előállításához, ami megfelel egy karton, 12 db 0.75 literes palack prémiumbor elkészítéséhez."


Vagyis, elsősorban nem veszem figyelembe a 1,5kg maximalizálását, mert nem tudom, mit jelent, mitől lesz rajta kevesebb. Szóval 1 tőke 8-12kg szőlőt terem, és 15kg szőlőből lesz 9l bor. 15/9=1,66 kg/l. Ha 8kg terem 1 tőkén, akkor 8/1,66=4,8 l/tőke, ha 12kg terem, akkor 12/1,66=7,2 l/tőke. (4,8+7,2)/2= 6 liter/tőke átlagban.


Ha figyelembe veszem, hogy 1 tőn 1,5kg teremhet, akkor 1,5/1,66= 0,9 l/tőke.

2015. febr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!