Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cserepes chili paprikát...

Cserepes chili paprikát hogyan gondozzak?

Figyelt kérdés
Vettem a tescoban ilyen cserepes chili paprikát. A többi fűszernövénnyel is szemezek, mert szép dísze a konyhának és jobb friss fűszernövényeket használni. De minden honnan azt hallom, hogy hamar kipusztulnak. Van valami tippetek hogy ezt a chili paprikát hogy gondozzam? Szerintetek át kell ültetni? lehet jót tenne neki :) és amikor már piros paprikák vannak rajta az le kell-e szedni vagy elég csak akkor ha épp enni szeretnénk? és csak simán levágom és kész? Nem vagyok otthon a kertészetben ezert megköszönném a segítségeket :) a másik: az van ráírva h közepes vízigényű és szereti a napot. A konyha ablakba raktam, az elég világos. Első nap meglocsoltam a második nap nem és lankadt lett estére...na akkor meglocsoltam, kb. 1 dl vízzel és most reggelre megint feléledt. Akkor most mindennap locsoljam? mert mondom közepes vízigény van ráírva, de hát akkor az most mit jelent? köszi előre is :)

2012. júl. 30. 15:28
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és a másik hogy mindenhol azt olvasom és azt hallottam h ezek a hipermarketekben kapható fűszernövények mind kipusztulnak...miért? szerintem át kellene ültetni őket. erről mit gondoltok? mert szeretnék még többet is venni, de ha tényleg kipusztul, akkor nem akarok érte pénzt kidobni.
2012. júl. 30. 15:32
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem még egy fűszernövényem sem maradt meg. amit nagybevásárlókban vettem, ha átültettem, ha nem, csak annyit tudtam legelni belőle, amennyi rajta volt. Chilli paprikát is leszüreteltük és utána elszáradt a növény.
2012. júl. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Hát nekünk a rozmaring még átültetve sem maradt meg. A chili paprika viszont nagyon szép. Majd megkérdezem apumat ha hazaér h mit csinál vele. Az tuti h átültette.
2012. júl. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kár hogy nem maradtak meg...én nagyon szeretek főzni és jó lett volna ilyeneket beszerezi mert dekorációnak is szép...csak eddig pont ezért nem vettem...rozmaring, bazsalikom, kakukkfű meg ilyeneket akarnék még. Megköszönöm ha megkérdezed apudat mit csinál vele... szerintem veszek virágföldet és átültetem. hátha :)
2012. júl. 30. 16:18
 5/7 anonim válasza:
Nah azt mondja h nem csinál vele semmi extrát. Locsolni sem locsolja napont uh szerintem az átültetés lesz a titka. Azt nem tudom h ha megértek rajta akkor megmarad-e és fog-e újra teremni.
2012. júl. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 dina0825 válasza:
Mi vettünk rozmaringot és chilit is. A chili átültetés után is ledobta a leveleit, ki tudja miért. A rozmaringot viszont kiültettük a virágoskertbe (kb. tavaly ilyenkor)és nagyon szép bokor lett belőle.
2013. aug. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
A szupermarketes cserepes növények földje legtöbbször semmit nem ér. Tápanyag nem sok van benne, a víz meg egyből átszalad rajta, ahogy meglocsolja az ember, alul már ki is jön, ezért hamar kiszáradhat a növény. Ha átülteted jó minőségű földbe, óvatosan hogy a gyökér ne sérüljön, nagyobb eséllyel megmarad.
2014. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!