Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem nyilik a rózsám?

Miért nem nyilik a rózsám?

Figyelt kérdés
Ismerősömtől kaptam rózsa töveket tavaly,ő is úgy kapta és azt mondta lehet hogy van köztük futós is, jó vastag törzse volt nem olyan mint a boltokban,tavasszal elültettem nem nyílt ki,azt hittem talán gyökérre hajt.Most idén június körül nyílt ki rengeteg bimbó volt rajta,az el nyillottakat mindig levágtam, de bimbót nem hozott most jönnek rajta az új hajtások de bimbó sehol!Miért nem nyílik ki?
2012. júl. 27. 15:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Ehhez hasonló kérdést már tettek fel, ott le van írva, hogy hogyan kell visszavágni az elvirágzott részeket:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert__3108548-elviragz..

Te így csináltad? Ha nem, az okozhatja, hogy az új hajtások nem elég erősek és nem akarnak virágozni.


Milyen talajod van? Ha nagyon savanyú, azt a rózsa nem szereti. Lehet, hogy eddig bírta a körülötte levő eredeti virágfölddel.


Esetleg próbáld ki, hogy egy kevés káliműtrágyát adsz neki. Az kicsit lúgosít, meg egyébként is a rózsa dupla annyi káliumot igényel, mint általában a többi növény.


Egészséges a növény? Nincsenek rajta esetleg fekete foltok, vagy sárgult levelek?

2012. júl. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!