Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha nyáron lehullik a levendula...

Ha nyáron lehullik a levendulamag akkor az kikel?

Figyelt kérdés
2012. júl. 22. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Elvetni is csak novemberben lehet. De 3-4 év,mire bokor lesz belőle.
2012. júl. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Dehogynem, a levendula igy szaporodik eredetileg. Viszont ami most lehullik, az csak késöbb kel ki, és elég rosszul csirázik, csak kevés magból lesz növény.
2012. júl. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! második válaszoló :) Én is csak erre gondoltam... nem direkt levendula magvetésre..csak úgy ha szereti a helyét ahova kipottyant a magocska ott megmarad és kész. Olvastam hogy kell neki a csírázáshoz a fagyhatás, és ha korábban vetném akkor előtte hűtőszekrénybe tegyem.. de minek ha ezt elintézi a természet is :)
2012. júl. 25. 09:41
 4/8 anonim ***** válasza:
A második vagyok, éppen most fedeztem fel megint néhány új levendula-magoncot a kertben, amikor megnönek kicsit nagyobbra, akkor átteszem oda, ahová akarom.
2012. júl. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bárcsak itt tartanék.. de egyenlőre csak szóródik a magocska :)
2012. júl. 26. 09:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem van két bokor már vagy 5 éve és nem több, nem kell magától azóta sem!
2012. júl. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A szomszédom tegnap mondta hogy rengeteg levendula magonca van, viszont levendulája nincsen.. valószínűleg odafújta a szél :) lehet hogy tőlem? na mindegy a szomszéd boldog.. elégedett.. én meg nekiálltam levendulát meg rozmaringot dugványozni, mert az már többször sikerült.. aztán ha lesz magonc jövőre hát boldog leszek én is :) bevallom gyorsabb is és biztosabb is így szaporítani a növényeket..
2012. júl. 31. 11:52
 8/8 A kérdező kommentje:
.. mármint dugványozással.. bocsi ez lemaradt :9
2012. júl. 31. 12:09

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!