Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen apró, lehetőleg színes...

Milyen apró, lehetőleg színes virágú növények vannak, amik virágai nem hervadnak el hamar, ha levágom őket?

Figyelt kérdés

Olyan 2-5 cm nagyságú kicsi virágokra gondoltam, lehet kicsit nagyobb, vagy kisebb is, az mindegy. És annyira az sem fontos, hogy színes legyen, a fehér is jó. Egyfajta csokorba szeretném, de nem igazán ismerem a virágokat.


(Az esetleges helyesírási és gépelési hibákért előre is bocsánatot kérek.)



2012. júl. 13. 13:50
 1/3 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ezek talán megfelelnek,száraz virág kötészethez:Sóvirág(Limonium),Szalmarózsa(Haelichrysum), Gombvirág(Gomphrena),Sáfrányos szekrice(Carthamus),Kakastaréj(Celosia),Kagylóvirág (Molucella),Borzaskata(Nigella)

Achillea (sárga cickafark), Echinops (kék szamárkenyér), Physalis (lampionvirág)

2012. júl. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Pietrosol ***** válasza:
Bocs a végén felcseréltem a magyar-latin sorrendet!
2012. júl. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. =)


A gombvirág igen tetszetős, és mégcsak nem is hallottam róla soha... (Hogy lehet ez?)


Ami a magyar-latin sorrendet illeti... Semmi gond, felismertem, hogy melyik volt magyar, és melyik latin. =P

2012. júl. 24. 15:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!