Kezdőoldal » Otthon » Kert » Keverék benzin! Mennyi ideig...

Keverék benzin! Mennyi ideig lehet eltárolni a benzint?

Figyelt kérdés

Ha már elkövettem azt a hibát, hogy 10 litert kevertem be (1:40) olajjal amikor csak 2,7 literre volt szükségem és a többi ott maradt a kannában, de nem lesz szükségem rá csak 14 naponta 2,7 literre.

Pár hónapig el áll? vagy 1-2 hét és már nem biztosít majd megfelelő kenést a motornak?



2012. júl. 12. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
hónapok múlva sem lesz semmi baja
2012. júl. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bizony én trehány vagyok,a kétütemű Tomos rotátoromban ősztől tavaszig benne szokott maradni a keverék.

A babettát sem hajtom télen néha 3 hónapig sem-abban is.

Eddig nem volt gondom velük,pedig én a legolcsóbb,ásványi 2T olajat rakom bele.

2012. júl. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jól lezárod, hogy a benzin ne párologjon el, akkor szerintem évekig.
2012. júl. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz évekig is eláll csak fel kell rázni jól mielőtt használod.
2012. júl. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jól fel kell rázni,de ha gondolod rakj még bele egy kevés keverék olajat,ha sokáig állva hagyod,és úgy rázd fel.Bár mi nem ilyen keverék olajat árulunk,de a tapasztalat az,hogy hónapokig nem jó a bekevert benzint tartogatni.Ha csak a fent említett módon nem cselekszel,ne önsd bele a bezót a gépbe,mert lehet nem lesz megfelelő a kenése.
2012. júl. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A benzin feloldja a gázolajat.

Rázni, csak az összekeveréskor kell, hogy az oldódás hamarabb megtörténjen. Utána már használat közben nem kell rázogatni, mert homogén oldat. (A teát is azért kevergeted, hogy a cukor hamarabb feloldódjon.)

Több olajat semmiképpen ne rakj bele a kelleténél, mert ha nem légmentesen zár a tárolóedényed, akkor a keverékből a benzin párolog jobban, az olaj kevésbé, vagy egyáltalán nem, így a keverék idővel egyre dúsabb lesz a benzin párolgása következtében.


Légmentes fémkannában elvileg korlátlan ideig eltartható.

2012. júl. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!!!
2012. júl. 20. 08:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!