Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak vele hogy ne...

Mit csináljak vele hogy ne menjen tönkre az orchideám?

Figyelt kérdés
Tavaly vettem egy lepkeorchideát, amit itthon vettem észre, hogy bogaras volt. Átültettem, eltűntek a bogarak, igaz ledobálta utána a virágait. Közben szépen elkezdett gyökeresedni, már nagyon sok léggyökere van és hoz szép új leveleket is. Azonban az elmúlt napokban azt vettem észre, hogy a levelein furcsa foltok vannak. Van olyan is, ami kicsit olyan, mintha pl. rászáradt volna valami kis morzsa, de persze nem az és nem jön le. Két napja vettem észre, hogy elkezdett virágot növeszteni, ennek nagyon megörültem, azonban másnap iszonyatosa gyorsasággal elkezdtek sárgulni a levelei. Mitől lehet ez? Már 4 levele is szinte tiszta sárga.
2012. júl. 9. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Kép nélkül nem tudok sajna segíteni, de a gazlapon vannak nagy orchideások, regizz be és tedd fel ott a kérdésed. biztos tud valaki segíteni!
2012. júl. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ide tettem föl pár képet, remélem így tudsz tanácsot adni: [link]


Előre is köszönöm!

2012. júl. 9. 17:21
 3/7 A kérdező kommentje:

AZ előző link nem lett jó, itt az ami működik:

[link]

2012. júl. 9. 17:30
 4/7 A kérdező kommentje:

Három a magyar igazság:


[link]


:-) remélem az orchideámmal jobban boldogulok majd

2012. júl. 9. 17:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem értek hozzá, de nekem ezt, hogy az alsó levelei kezdtek először sárgulni, az okozta, hogy öntözésnél nem a faforgácsra öntöttem a vizet, hanem ráment magára a növényre és megállt a levelek tövén és elkezdett rohadni. Én megpróbáltam átültetni másik faforgácsba, de nekem sajnos elpusztult, remélem, neked több sikered lesz.
2012. júl. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindig ebben az edényben tartod egyébként? Ebben öntözéskor belelóghat a vízbe a gyökere, ha alul kilóg a cserépből. Orchideát úgy kell, hogy a kis edényben, ami alatta van, mindig legyen víz, de a cserepét valami kövekre vagy akármire téve kicsit magasabbra emeld, hogy ne érjen semmije a vízbe, csak a párolgó vizet érezze, mert a párát szereti.
2012. júl. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Eddig ebben tartottam, ebben vettem és még nem ültettem át, csak közvetlen az elején, mert valami fura bogarakat láttam benne... Az utána elmúlt, jöttek szépen az új levelek és mint írtam kezdett virágot hozni.

Most megállt a sárgulás, lehullott az a pár sárga levél és egyre csak nőnek a bimbók. Szerintem túlélte.

Köszönöm a párologtatós tanácsot!

2012. júl. 30. 13:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!