Kezdőoldal » Otthon » Kert » Segítség, pusztul a füvünk,...

Omakel Judit kérdése:

Segítség, pusztul a füvünk, gyomosodik erősen, hogyan állítsam meg a folyamatot?

Figyelt kérdés

Tavaly költöztünk új helyre, gyönyörű kertet örököltünk. Idén tavasszal, kezdett kicsit mohásodni a kert, ezért egy kertész jött és megszellőztette a gyepet és valami kék színű műtrágyával beszórta. Igaz, tavaly is volt már egy két sárga folt a fűben, és a tuják melletti sávban kipusztult a fű, de egyébként szép sűrű volt. Gyom normális mennyiségben, kézzel irtottam. Idén viszont viharos gyorsasággal pusztul a fű. Sok helyen először kerek foltokban hal el, aztán a környezetében is kipusztul. A talaj nagyon furcsa lett, öntözéskor megmarad egy ideig a felszinen (elég meszes, kicsit köves is), a kipusztult részeken pedig furcsa szürke porrá vált.

A kertész szerint csak öntözni kellene. Nincs öntöző rendszerünk, de hagyományos módon locsolunk viszonylag rendszeresen. Javasolták a gazdaboltban, hogy általános gombaölővel permetezzük le, megtörtént, újabb kerek foltok jöttek. Mit lehetne tenni, hogy ne terjedjen ez tovább? Hogyan lehetne a talajt rendbehozni? Korábbi lakhelyünkön is volt kertünk, de ott nem értek ilyen meglepetések. Nött a fű, fa virág, néha locsoltunk, és nem volt gond.

Illusztráció: [link]

Köszönöm a tanácsokat, javaslatokat előre is!

Ü



2012. júl. 3. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Az a füvet ebben az időben nem néha, hanem naponta kell locsolni, és persze nem tűző napon, mert kiég, hanem inkább napnyugta körül.
2012. júl. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ok, ezt tudom. A néha, nem erre a kertre vonatkozott :). Most locsolunk, de inkabb hajnalban, úgy tudom az a jobb időpont. A fű pusztulása nem a locsolás hiánya miatt van, az biztos.
2012. júl. 3. 12:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Vannak tápoldatok, tápsók. Talán ez lehet a baja, hogy nem kap elég tápot.
2012. júl. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért hal ki a gyep nálad, mert valószínűleg angol perje/olasz perje volt a keverék főalkotója. Ezek a fűfajták legjobb esetben is 2-3 év után kihalnak. Ha a víz a talaj felszínén megmarad, akkor levegőtlen a talajod. Szerintem nem csak meszes,köves, hanem agyagos is. Én azt tudnám neked javasolni, hogy gyomirtózd le Glacikával a teljes területet és augusztusban vess újra gyepet.
2012. júl. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ha augusztusban felülvetem, az mikorra kel ki? Az a baj, hogy elég sok lombhullató van a kertben, és az avar összeszedése az új fűnek nem biztos, hogy jót tesz.
2012. júl. 5. 09:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha augusztusban vetsz, akkor majd jövőre gyönyörködhetsz benne. Azért ekkor vetjük a gyepet, mert akkor kisebb az esélye a gyomosodásnak. ha tavasszal tennénk meg, akkor a gyomokkal kellene versenyezni a gyepnek a tápanyagért és a helyért.
2012. júl. 6. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont ilyen a fű sajnos. Pedig idén tavasszal vetettem. Lassan már feladom :S Pedig gazolom, műtrágyázom, locsolom, de semmi nem jó.
2012. júl. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatokat. Az augusztusi vetéssel az a bajom, hogy nem tudom, a levélhullásig megerősödik-e annyira, hogy az avart rendesen ki tudjam gereblyézni róla.

Egyébként sokan panaszkodnak idén a fű pusztulására, úgyhogy nem vagyunk egyedül :(

2012. júl. 9. 12:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!