Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért szárad el a paradicsomom...

Miért szárad el a paradicsomom levelei?

Figyelt kérdés
eddig szépen növekedtek már elég nagyok a paradicsomok ,de a levelek elkezdtek elszáradni alulról felfelé mit kéne vele csinálni hogy újra szép legyen?

2012. jún. 22. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
valószinüleg tápanyaghiánya van, adj neki tapoldatot és elég sok vizet igényel.
2012. jún. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

lehetseges, hogy meg nincs kiültetve es tulöntözes miatt vizben allt pl az erkelyen? Mert nekem volt par viragom, amik igy jartak.

Vagy a kanikulaban egyszerüen elszaradt. En minden nap öntöztem az erkelyen, de epp csak annyit, amennyit beszivott. Az esti orakban, amikor nem sütött oda a nap, hogy nehogy "elegjen" es emaitt menjen tönkre esetleg.

2012. jún. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
kertbe van kiültetve ,öntözni csak a száránál öntözöm a leveleket direkt nem ,mert akkor a nap szétégeti vagy mit hallottam azé locsolom csak a száránál
2012. jún. 22. 23:25
 4/4 anonim válasza:
Szia! Szerintem az első válaszolónak igaza van. Pont tegnap hallgattam egy kertészeti magazint a rádióban és erről volt szó, azaz hogy ha a növény alulról kezd el sárgulni, száradni, akkor tápanyaghiányos. Én idén ezt a problémát úgy küszöböltem ki, hogy amikor a szaporítótálcából egyesével pohárkákba ültettem a palántákat, tettem a gyökerük alá kb. fél marék orgevitet. Aztán amikor a földbe, a szabadba ültettem májusban a palántákat, a kis ültetőgödrökbe is szórtam az orgevitből 1-1 marékkal. Ez az orgevit egyébként "granulált" baromfitrágya. Én azért vettem, mert ősszel nem tudtam megtrágyázni a földet. Ez a "szer" viszont teljesen természetes és az a jó benne, hogy közvetlenül ültetés előtt is használható (asszem valami anyagot kivontak a trágyából, hogy ne perzselje a gyökeret).
2012. jún. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!