Kezdőoldal » Otthon » Kert » A fikuszom földjéből gombák...

A fikuszom földjéből gombák nőnek ki, ez gombás fertőzés? Ha igen mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 5. 11:04
 1/1 tomasmann válasza:

Szia!


Én ezt találtam:


A kislevelű fikusz szereti a nagyon világos helyet, közvetlen napsütés nélkül. Nyáron 18–20 °C-ot igényel, de télen se legyen kevesebb 15 °C-nál. Igénylik a mérsékelt öntözést, a növekedési időszakban havonta tápkockát, vagy kéthetente tápoldatot.


A növény fokozott páratartalmat igényel: páramentes helyeken leveleit gyakran kell permetezni, főleg a nyári időszakban. Nyáron kitehető a kert egy árnyékos helyére, de csak olyan helyre, ahol nincs erősebb szélmozgás.


Ideális körülmények között gyorsan növekszik, jól tűri a metszést és az alakítást, így az erős növekedését tavasszal vagy nyár elején mérsékelhetjük. A bokorrá nevelés praktikája, hogy vissza vágjuk minden ágát a harmadára. Az erőteljesebb metszés következtében, ha az egyéb feltételek is biztosítottak(napfénymentes, de világos elhelyezés, tápkockázás, vagy tápoldat stb.), a metszési helyek majd mindegyike elágazik, ezáltal megkétszereződik a hajtások száma.


Óvjuk a huzattól és a hirtelen hőmérséklet-változástól, mert levélhulláshoz vezethetnek. Gyakran gombafertőzések is megtámadhatják, ilyenkor az erősen fertőzött levelek elsárgulnak, majd lehullanak. Tavasszal a levéltetű, a takácsatka és a pajzstetű károsíthatja.


Remélem segítettem. :)

2010. márc. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!