Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit hozhatnék ki ekkora kertből?

Mit hozhatnék ki ekkora kertből?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, soha életembe nem kertészkedtem, sőőt nem értek hozzá 1 pindurit sem. Örököltem egy nagy házat egy hatalmas kerttel, ami akkora mint egy félfutballpálya, csak elől.. hatul is van, csak az meg tele van dudvával.Ti, hogy használnátok ki? mivel dobnátok fel? mivel a párommal tervezzük, hogy kiköltözünk oda.. semmi ötletem nincs sajnos :( Medencére gondoltam,de az elég drága lenne:(

2012. jún. 11. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:

gyümölcsfák, virágos kert. felfújható medence, kerti tó, kerti sütögető,székek asztallal, kutyaház.

Aztán ha van kedvetek egy kis részt le lehet keríteni jövőre, és el lehet kezdeni megtanulni kicsiben kertészkedni.

2012. jún. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
nekünk is nagy telkünk van,mi sok gyümölcsfát vettünk(diófa,cseresznye,barack,szilva,alma,stb..),virágok(kannavirág,rózsák,napimádók,estike,hortenzia,frézia,stb..)tervezünk különleges fákat is beszerezni,ebből már sikerült egyet ami az ámbrafa,császárfa,csokoládéfa.hátul meg csinálhattok zöldséges kertet :D
2012. jún. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

12.09es vagyok

mi a sieberz.hu ról rendeltünk,ők a legjobbak.nézz szét náluk.

2012. jún. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Fenyőfa

Pár év múlva lehet eladni, addig viszonylag kevés vele a munka

Gyümölcsfák, de előtte konzultálj hozzáértővel ( mekkora távolság, metszés, permetezés, stb)

A kert, bármit is ültetsz bele, mindig ad munkát, a fákat, zöldséget, gyümölcsöt, gondozni, öntözni kell, a füvet nyírni, lesz vele munka.

Esetleg add ki bérbe a kertet, lehet, h van rá kereslet, mégse parlagon álljon a terület

2012. jún. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Írd meg légy szíves, hogy sík területen van-e vagy domboldalon, milyen a talaja, jól művelhető, fekete föld, homok, agyag, esetlen nagyon köves. Akarsz-e zöldséges kertet vagy csak könnyen gondozható gyümölcsöket és dísznövényeket? Utána adok néhány tippet.
2012. jún. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Beletanulni sosem késő, mindenki így kezdte. Elsőként azt kellene összeszednetek milyen zöldséget,gyümölcsöt,húst fogyasztotok szívesen, tehát a sok is kevés belőle vagy jöhet egy kamionnal is. Konkrét tanácsot adni távolról nehéz ilyen kevés információból. Azt biztosan javasolni merem, hogy mérjétek fel a terepet elsőként, aztán készüljetek a következő szezonra. Én biztosan bevizsgáltatnám a talajt elsőre és kikérném egy szakértő tanácsát is (e kettőt egy cég szolgáltatásként megcsinálja). Aztán tápanyag utánpótlás ha szükséges, talajforgatással kombinálva.
2012. jún. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen :) adtatok pár jó kis tippet..


Gondolkoztam a tyúkon is, mondtam a páromnak tetszett az ötlet. De mivel én törzsgyökeres budapesti vagyok.. és ez eléggé messze van Bp-től,sőőt még tyúkot is tartanék, hát a barátaim más véleménnyel voltak :( szerintetek?

2012. jún. 12. 15:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Kerti tó nem rossz ötlet.

Ha lejtő, akkor a kert végében én egy kis fenyvest alakítanék ki különböző fenyőfákkal, vagy lombhullatókkal egy kis ligetet.

Én a gyümölcsösfákat nem ajánlom, mert sok velük a munka. 1-2 barack, cseresznye elmegy, de nagyon melós és körülményes dolog. Viszont diófát mindenképp lehetne ültetni.

Esetleg ribizli-málna-áfonya-szeder bokrokat lehetne ültetni, azok nagyon klassz dolgok :) Nagyon szépek a Japán juharok,páfrányfenyők, hasonló fák, belőlük én minél többet.


Ami a medencét illeti, ha nem is rögtön, de valamikor érdemes lenne megcsinálni. Nagyon klassz dolog az. Fiatalok vagytok, minél előbb megcsináljátok, annál többet tudjátok élvezni:)


Arra figyelj esetleg hogy igyekezz tájjellegű vagyis inkább a tájból nem nagyon kirívó módon kialakítani, és ha van valami olyan, pl kövesd a környéken belüli tradíciókat, pl ha olyan helyen van ez ház, akkor egy sor szőlővel, vagy valami hasonlóval :)



De ha egyet kérhetek, légyszíves csak egy valamit ne ültess, és az az egy valami a tuja.

2012. jún. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

6/8-vagyok. Az első lecke amit érdemes megtanulnod, hogy nem a haverok döntik el mivel kellene foglalkoznod. Csak is te és a párod akik ott fognak élni, dolgozni. Abban már most biztos lehetsz, hogy egy sem fog kimenni neked segíteni kertben megdolgozni a termésért, viszont mikor már szedni kellene a termést, rögtön mindegyik menni akar majd. Ha mégis lesz köztük, azt becsüld meg!

A tyúk nagyon jó kezdésnek, de előtte termeld meg a kukoricát nekik ne akarj azonnal csibékért rohanni. Ehhez a munkához nem csak erő kell, hanem ész is. Nem számít mennyire törzsgyökeres Pesti vagy, korábbi gazdakör műsorban mutattak be olyan 50-en túli házaspárt akik megelégelték a városi életet (egész életükben Pesten laktak) és Lajosmizsén vettek maguknak tanyát. Azóta a Pesti piacra viszik a finomságaikat.

2012. jún. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok :) Képzeljétek mint kiderült, diófa van méghozzá elég sok :) Tuját semmiféleképpen nem szeretnék...már volt vele 1-2 problémám. Hát igen, felkötöm a gatyót és nekiállok ... köszönöm nektek! Puszi!
2012. jún. 14. 09:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!