Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért kell nekünk behozni...

Miért kell nekünk behozni Kinából fokhagymát, Egyiptomból krumplit, Németországból epret?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]


2009. jún. 29. 09:18
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Mert ez ma Magyarország...
2009. jún. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy olyan ördögi körben van az ország, amelyből egy könnyen nem tud kimászni.

Mivel a magyar gazdáktól nem veszik az árut, ezért a gazdák kénytelenek drágábban adni, amely azt eredményezi, hogy még kevesebbet vesznek tőlük, így még drágább értékesítésre kényszerülnek...

A lényeg: sokszor olcsóbb az adott cégnek a szállítási- és importköltségekkel együtt számolva a külföldi áru behozatala és értékesítése, mint ha szimplán a magyar termelőtől veszi meg.

Ezért vesszük a kétszáz forintos német epret, ezért vesszük a százötven forintos egyiptomi krumplit és az ötven forintos kínai fokhagymát. Mert a magyar eper háromszáz forint, a magyar krumpli kétszázötven, a magyar fokhagyma meg száz forint. És a magyar árérzékeny, nincs nemzeti tudata (itt most nem politikailag értem, és persze vannak kivételek), ezért számára az a lényeg, hogy MI AZ ÁRA, nem az, hogy HONNAN JÖTT.


Amúgy megnézhető, mindhárom külföldi termék 599-es vonalkóddal megy, mintha magyar lenne...


Ennél már csak az a szebb, amikor a makói hagyma meg a szegedi paprika származása Kína... Mert sajnos már azoknál is megtalálható ez a felirat...

2009. jún. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem kötelező megvenni a kínai fokhagymát, az egyiptomi kruplit és a német epret.
2009. jún. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
11:54. Neked teljesen igazad van.De ha netán azonos - uram bocsá' - jobb minőséget, és szebb árut kapsz, alacsonyabb áron - mint ahogy az előtted szóló megjegyezte - akkor melyiket pakolod a kosaradba?Kérlek győzd meg a kispénzüeket is.Mert azért vagyunk néhányan!
2009. jún. 29. 13:04
 5/11 A kérdező kommentje:
Még egy gondolat - amit az imént elfelejtettem megkérdezni a 10:33-tól.A második mondatod nem értem:"... a magyar gazdáktól nem veszik az árut, ezért a gazdák kénytelenek drágábban adni..." Irtad:Ha tőlem valamit nem vesznek, annak az árát nem emelem.Akkor méginkább nem kell az én árum.Vagy nem igy van? Ha ezt az okfejtésed bővebben megmagyaráznád, talán én is megfogom érteni:
2009. jún. 29. 13:15
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos én is ezeket a címkéket látom folyamatosan. Kivéve a piacon az öreg néninél. Ott nincs címke :)


Az 599-es vonalkódra egy reagálás: azokon a termékeken is 599-es kezdetű a vonalkód, amelyeket magyar cégek forgalmaznak. Ezért megállapíthatatlan a vonalkódból, hogy tényleg magyar termékről van szó vagy csak a forgalmazó az.

2009. jún. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem a legjobb dolog ha mindenki megtermeli magának !ha nem is mindent de egy két személyre a legkisebb kertben is lehet ültetni, és sokkal jobban is esik az embernek amiért saját maga dolgozott meg nem?
2009. jún. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
18:48-nak szerintem féligazsága van, amit a leirtak második része tartalmaz.Viszont ahhoz, hogy mindenki, (!?)olyan adottságok kellenek, amik nem mindenkinek adatott meg.(város , bérház stb)
2009. jún. 29. 23:08
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát igen. Nem biztos, hogy a férjem díjazná, ha a 41 nm-es panelben nekiállnék fokhagymát termeszteni, amikor nekünk is alig van helyünk. De igazad van, szívem szerint én is termelnék magamnak, csak hát a körülmények...
2009. jún. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"11:54. Neked teljesen igazad van.De ha netán azonos - uram bocsá' - jobb minőséget, és szebb árut kapsz, alacsonyabb áron - mint ahogy az előtted szóló megjegyezte - akkor melyiket pakolod a kosaradba?Kérlek győzd meg a kispénzüeket is.Mert azért vagyunk néhányan!"

Én még soha nem láttam szép kínai fokhagymát, egyiptom krumplit vagy akár német epret. És képzeld el, a magyart vesszük, akkor is, ha drágább, mert ez legalább jó. Annyira nem drága, hogy belerokkanjak, pedig mi sem vagyunk gazdagok.

2009. jún. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!