Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehet tenni a lekaszált...

Mit lehet tenni a lekaszált fűvel?

Figyelt kérdés
Vettünk 1 benzines fűkaszát 30 ár területre. Semmilyen állatunk nincs, akkor mit lehet tenni a levágott fűvel? Hova lehet felhasználni?

2012. máj. 14. 15:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Még 1 kérdés: nedves, vizes füvet is lehet kaszálni, igaz? Hát csepergő esőben? Azért kérdem mert kellene haladni a munkával...
2012. máj. 14. 15:49
 2/7 anonim ***** válasza:

1.) Komposztálhatod

2.) Elajándékozhatod olyannak, akinek vannak állatai

3.) Hagyod kiszáradni, majd kupacolod és elégeted

4.) Hagyd ott ahol levágtad, majd elrohad magától...

2012. máj. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

4.) Hagyd ott ahol levágtad, majd elrohad magától...


Ez így igaz. Idén összeszedtem de azt nem tudom minek ,most ott áll halomba várom hogy megszáradjon és elégessem.

2012. máj. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. S mennyi idő ameddig elrothad? 2-3 hét vagy több?
2012. máj. 16. 19:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Nedves... Állítólag kifejezetten jó nedvesen vágni. Na nem a legnagyobb szakadó esőben, hanem mondjuk reggel, mikor még harmatos. Okára nem emlékszem.


Ha összeszeded, kupacolod, akkor rohadni fog egy rakáson és csak a teteje szárad, és nagyon sokáig tart, míg az teljesen elszárad, tehát valamit kezdened kell vele, mert az olyan trágya állagú lesz. (Ha nincs benne fűmag, akkor beszoktam ásni földbe, ahova következő évben ültetek ezt-azt.)


Ha szellősebben szórod le, akkor nagy melegben akár egy hét alatt úgy elszárad, hogy fel is lehet gyújtani, vagy összeszedni és kidobni.


Ha otthagyod a füvön, ahova a nyíró szórta, akkor is megszárad, és szép lassan felé nő a következő adag. Ezt sokan csinálják. Ettől nedvesebb marad a talaj, ha mondjuk szép gyeped van, akkor kevésbé szárad ki. Annyi a szépséghiba, hogy látni fogod a száraz fűcsíkokat míg le nem bomlik. Ez egyébként jó a talajnak.


Ahogy írták, komposztálhatod.

Másik hasznos felhasználás, ha rózsabokrok, vagy gyümölcsfák, vagy ilyesmik töve köré helyezed! Először is, itt is segít, hogy a talaj ne száradjon ki olyan hamar, tehát kevesebbet kell öntözni. Ha mondjuk ferde a talaj a rózsatő körül, és normál esetben az öntözővíz mindig másfele folyik, akkor ez a fű segít jobban a tő felé irányítani, főleg, ha megkapáltad előtte alatta. Aztán pedig a fűből olyan anyagok mennek a talajba, ami hasznos a növények számára (talán nitrogén, de erről nem vagyok meggyőződve).

2012. máj. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nedves füvet csak vaskaszával jó vágni, mert könnyebben viszi. Damillal inkább szárazat. Néhány hét alatt komposztálódik a levágott fű és tápanyagként hasznosul. Az égetést semmiképp sem ajánlom, inkább komposztáld vagy a környéken add oda egy állattartónak (nálunk örülnek neki).
2012. máj. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A legjobb megoldásnak az bizonyult, hogy otthagytam a lekaszált füvet s szépen bomlott és bomlik lefele. Meg a védőre tapadt darálékot a rózsabokrok tövére teszem.
2012. máj. 31. 22:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!