Kezdőoldal » Otthon » Kert » Máshol sem virágoztak ki a...

Máshol sem virágoztak ki a lila orgonák?

Figyelt kérdés
Már jó ideje csak bimbósak, van amelyik már kezd elfonnyadni úgy, hogy ki sem nyílt. A fehérek is nagyon hamar elvirágoztak. :-(
2012. máj. 10. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
semmi gond nem volt velük.
2012. máj. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem értem mi történt. Minden évben egyszerre szoktam vázába tenni őket, együtt a lilát a fehérrel.
2012. máj. 10. 11:58
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a fehérek is, lilák is gazdagon virágoztak. Most száradnak le a virágok.
2012. máj. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem, de itt a késői fagyok miatt. Ugyanúgy, mint nálad már bimbós volt, de a hideg miatt már nem nyíltak ki, hanem elszáradtak :(
2012. máj. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor lehet, hogy ez lehet a baj, hogy elkezdtek bimbósodni, közben meg megkapták az éjszakai fagyot.
2012. máj. 10. 12:16
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is lefagyott (Pest megye). kb egy csokorra való nyílt ki összesen, de azok is satnyák lettek. Máskor annyi van mindig, hogy meg se látszik, ha pár csokorral levágunk...


Kérdés már csak az, hogy jövőre (ha nem fagy majd le), akkor tud majd szépen virágozni újra? Vagy ez most annyira betett neki, hogy esetleg az ágak is tönkre mennek???

2012. máj. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is csak a végei nyíltak ki, nagyobb része bimbós maradt, mert megfagyott. Vágd le a fonnyadt, elvirágzott virágokat, jövőre új erőre fog kapni és remélhetőleg jövőre nem kap ismét rosszkor fagyot és lesznek szép virágaid.
2012. máj. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem igazán akart. Mondjuk a fehér orgona szép volt. De azt én is észrevettem az utcában, hogy nagyon hamar elvirágoztak.

Az orgonát muszáj megmetszenem? Mert máshol is láttam, hogy nem metszették meg és mégis sok szép orgona nyílt rajta. Volt hogy megmetszettem, akkor szép orgonáink voltak egyik évben, majd a következő évben is megmetszettem és akkor csak az egyik része virágosodott ki a többi részén még csak bimbó sem volt. Mi ennek az oka? Tavaly nem metszettem meg az idén sem és szintén egyik része virágzott a másik részén még bimbó sem volt. Pedig olyan gyönyörű, még kintről az utcáról feltűnő volt. Pedig jól bent van az udvarban és félig takarásban mégis mindenki megcsodálta. Nem tudom mi lehet a baja. Már arra is gondoltam, hogy a nagyobb fa szerű bokrot levágom és egy mellette növő tövet fogok meghagyni.

2012. máj. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Itt Szegeden,pár száz méterre a vadasparktól gond nélkül virágzott mind a két fajta-hetekkel ezelőtt.

Most az akác,és a somfa "nyomja" az illatokat.

2012. máj. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem értek hozzá, én soha nem szoktam megmetszeni. Gondolom nem mindegy hol vágod el. Nálunk szinte sövényként vannak az orgona bokrok, végig az utcafronton a lila, és L alakban folytatódik a szomszéd felől végig a fehér.
2012. máj. 11. 08:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!