Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tarackot ki tudom tépkedéssel...

Tarackot ki tudom tépkedéssel írtani?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a gyomirtó lenne a leghatásosabb, sőt még az sem 100%, de ha lelkesen kitépkedem a friss hajtásait, hétről hétre, akkor egy idő után elpusztulhat a gyökérzete?
2012. máj. 7. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Elpusztulni nem fog, csak kipusztulni, ha rendesen kiműtöd a talajból és lehetőleg mindet a környéken...


Ha friss hajtás kitéped, attól a gyökérből marad lent. Az pedig szépen él tovább, és hamarosan újra kinő, meg elágazik...

Kemény földből nehéz kihúzni mindenestől, meglazítva már könnyebben jön. Viszont ha meglazítod, és mondjuk 20 centis sávban alaposan kiirtod, de mellette még meghagyod, mert mondjuk ott már nem zavar, akkor sem vagy sokkal előbbre, max pár hónapig rendben vagy. De következő tavasszal azt veszed észre, hogy a meglazított kigyomlált 20 centis sávban újra ott a tarack. Mert ugye abba szépen oldalról benő az, ami mellette volt...


Azt javaslom, hétről hétre állj neki egy-egy területen totálisan kiszedegetni, úgy majd a végére érsz. Letépkedni meg valóban pár hetente kell, de akkor folyamatosan, annyi erővel nyírhatod is...

2012. máj. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Á, dehogy pusztul. Ásóval/kapával kiforgatni gyökerestül, aztán leverni róla a földet, hogy elszáradjon. Ha csak tépkeded, úgyis kinő újra, meg se kottyan neki.
2012. máj. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha kiásod és egy darab 1 mm-es gyökér sem marad a földben akkor nem hajt ki.Egyébként glialka a végleges megoldás .
2012. máj. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!