Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vissza lehet fogni a novesben...

Vissza lehet fogni a novesben a konnyezo palmat/ filodendront?

Figyelt kérdés
Tavaly vettem egy fiatal peldanyt, 3 levele volt. Azota most mar 9 levele van, de csak szeptemberben lesz egy eve, hogy nalam van. Levelei meg nem cakkosak. Ha ilyen utemben no, nagyon gyorsan kinovi a lakast. Meg most boven van helye, de felek, 3-5 ev utan mar nem fog elferni, ha igy no. Azt hittem, egy 8-10 evet velem lehet:( Eddig az ablakban taroltam, most attettem egy kevesbe vilagos helyre, mert mar nem fert az ablakparkanyon. Az lenne a kerdesem, hogy ha nagyon megnone, vissz lehetne e vagni kicsit, es ha igen, akkor hogyan? Karacsonyi kaktuszaimnal bevalt ez a modszer, viragzas utan vagy azok maguk lehajigalnak par agat, vagy en vagdosom le a megfaradt fonnyadt agakat. (Igy csak egy meghatarozott nagysagig nonek)
2012. ápr. 20. 08:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Többnyire azért nem szokták a virágokat túl nagy cserépbe ültetni mert akkor főleg a gyökerét növeszti és arra megy az energia nem pedig a rendes növekedésre.Jó párnál tényleg így van,de azt passz,hogy a könnyező pálmánál is működne ez és lassabban nőne.
2012. ápr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, tul jo dolga van nalam:D Azert no ilyen gyorsan. Igen, ezt a nagy cserep dolgot en is hallottam, de szerintem csak addig fogja vissza a novesben, amig ki nem tolti a gyokere a cserepet. Iszonyat gyorsan no, szinte percrol percre lehet latni a fejlodeset. Minden nap, mikor ranezek, latom, hogy nott a leggyokere. Nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan no.
2012. ápr. 20. 11:00

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!