Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fajta paradicsomot és...

Milyen fajta paradicsomot és paprikamagokat ültettetek?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Lugasparadicsom

Sárga paradicsom

Csípős almapaprika

Kosszarvú paprika

TV paprika

2012. ápr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én most szeretnék nekifogni (remélem még annyira nem késő :S) rutgers és törpe koktélparadicsom magjamnak. Próbálok utána nézni van-e valami érdekes,amire oda kéne figyelnem,mert ebben még kezdő vagyok,így tévedtem ide...Nálad kedves Kérdező,mi újság?
2012. ápr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Köszi a válaszokat,sajnos csak most tudok válaszolni.

Háát..megmondom őszintén,pontosan nem tudom az összes paradicsomfajtánk nevét,mert 12 féle paradicsommagja van nagymamámnak:) Van közte többek között konzervparadicsom,szív alakú paradicsom(persze ezt a nevet mi adtuk neki szerintem) ilyen nagyon nagy befőzőparadicsom,majdnem fél kilósra megnő egy egy termése!:) Akkor van olyan paradicsomunk,aminek mamának a csöcs nevet adta,mert szerinte olyan mint egy lánycsöcs:D

Van sárga paradicsom magunk és ilyen kicsi körte alakú sárga paradicsommagunk is,de most ezeket nem ültettünk.

Paprikából is van egy pár fajtánk..ültettünk 2 féle chilit,gyufaszál paprikát,csokros gyufaszál paprikát, cseresznyepaprikát,ilyen kicsike,bogyó alakú paprikát,ami méregerős:) Ültettünk még pritaminpaprikát,kosszarvút,sima fehér,édes paprikát(jövöre többfélét akarok ebből is) ültettünk még akkor kalocsai fűszerpaprikát.

Kb ennyi a paradicsomból,paprikából:)

Ezen kívül természetesen még másokat is ültettünk:)(meg fogunk is:)

2012. ápr. 23. 07:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem semmik vagytok,jó sok minden!:) Második voltam.
2012. ápr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jaja,jól belehúztunk..tavaly is annyi paradicsom lett csak mamámék kertjében,hogy Ők 5x,mi 2x főztünk az Ő termésükből be paradicsomlevet:)

Mondjuk,szegény kisöregek egész jól bírják még magukat,mama 76,papa 84..papámat sokszor az apámnak nézik:)Jövőre ha sikerül,már én is ültetek saját kertbe,ha összeköltözünk párommal az ősszel:)és akkor több féle fehér,édes paprikát akarok majd ültetni.:)

2012. ápr. 23. 17:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!