Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tudnák kiölni egy nagy...

Hogyan tudnák kiölni egy nagy fenyőfát?

Figyelt kérdés

Hallottam tormona erdészeti szerekről de ilyet honnan lehetne beszerezni? Vagy esetleg valami más módszer?

(kivágás nélkül)

Nagyon rossz helyen van más megoldást nem tudok a hivatal nem tesz semmit az áramszolgálltató szintén,mivel telken beül van a szomszédban a kerítésünktől 10cm-re.


2012. márc. 27. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam ha leütsz a gyökeréhez egy csövet és gázolajat öntesz azon keresztül kipusztul.Én magam még nem próbáltam.De gondolkozz mitől dögölhetne még ki ami nem ilyen büdös nehogy rájöjjenek.Esetleg valami erős gyomírtó ugyanezzel a módszerrel hatásos lehet , sose jönnek rá.
2012. márc. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 DannyZuko ***** válasza:
úgy úgy... gázolajat öntesz a gyökereire... kiszárad szépen. vagy bemész a növényvédő boltba - gazdaboltba és szerzel Reglon-t vagy hasonlót. Ezt a mezőgazdászok használják, amikor leszárítják a napraforgót aratás előtt. szépen kiszárad tőle a fa.
2012. márc. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ezzel a reglon-al is az a baj hogy I.kategóriás termék szóval csak erre jogosult személyek vehetnek ilyen szereket...

Olyat meg nem ismerek akinek van hozzá engedélye...

Valami olyan kellene ami nem kategórás szer de ugyanakkor hatásos is!

2012. márc. 27. 12:09
 4/14 anonim ***** válasza:
Belefúrogatsz 45 fokos szögben és öntögetsz bele sósavat. Nekünk sikerült egy kőrisfát kiszárítani. Nem engedte az önk. kivágatni, én meg untam, hogy körbe fonta a vízvezeték csövet és szinte hetente csőtörést okozott a ház előtt.
2012. márc. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 tetris ***** válasza:
A mi kerítésünktől 25 cm-re elültetve, méterenként van a szomszédnak 8 darab 40 éves fenyője. Az egymástól alig egy méterre elültetett fenyők alja már teljesen száraz, ronda, felkopaszodott, szemetel,minden tele van tűlevéllel, kis száraz letörött gallyakkal, de az a bunkó ki nem vágna egyet se. Sőt az egyik fenyőfa mellett feltört náluk egy bodza is, de azt se vágja ki. A gutaütés kerülget, ahányszor csak ránézek. Ez a gázolaj módszer egész jól hangzik. Csak ne lenne olyan drága.
2012. márc. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nálunk a kerítést is megnyomta már,és a villanyvezetékünket is suholja de majd én adok annak a fának csak szerezzek valami jó szert...
2012. márc. 28. 20:39
 7/14 DannyZuko ***** válasza:
A villanyvezeték miatt az eon-t őpiszkáld. ha veszélyes a vezetékre, akkor ők levágják az ágait.
2012. márc. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A gázolaj az tuti megoldás,egy baj van vele,hogy nagyon büdös.Csak arra vigyázz,hogy nagyon le legyen vezetve,és utána meg a nyomokat tüntesd el,mert keményen büntetnek az ilyenért. Nem értem én ezeket a dolgokat,ha bizonyítani lehet,hogy károkat okoz,miért nem adják ki rá az engedélyt.
2012. márc. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Melyik lenne tutibb biztosabb megoldás ha lyukat fúrok a törzsére és glialka gyomírtót öntök bele,vagy ha gázolajat juttatok a gyökerei közé?
2012. márc. 31. 13:39
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálam is ez a helyzet,hogy a keritésnél van a bodzafája,de minek?.Ezt ajánlották már nekem is a szomszédok.Én szóltam neki,hogy takarítsa el onnan.Én kaptam a kérdésemre választ,hogy írjak neki tértivevényes levelet,és adjak neki egy határidőt s írjam meg,ha nem tesz semmit,akkor itt belép a legjobb belátásom szerint teszek.Nálam a Démász a kosaras géppel,levágta a tetejét,hogy ne zavarja a szolgáltatásukat.De újabban fél méterre ültetett egy cseresznyefát.nem gondolta,hogy majd nálam fog landolni.Állitólag jogi szempontból kimeríti a bírtok akadályoztatást,mert senkinek sem lehet a másikat a bírtokában hátráltatni.Én takarítsam fel a szemetét,meg jönnek rá a levéltetűk.A kezdet kezdetén elmentem az okos Önkormányzathoz a fényképpel.Ott lévő ügyintéző pasinak csak annyi volt a szövege,láttam,hogy mit veszek meg.Én meg látom,hogy magácskát az eszéért nem lopnák el.Mellé egy liter gyomírtó az is kidögleszti az bíztos,ajánlották nekem is.
2012. ápr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!