Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kezdjek el dinnyét...

Hogyan kezdjek el dinnyét termeszteni?

Figyelt kérdés
MA voltam boltba, és láttam hogy különböző dinnyemagokat is lehet venni, hát gondoltam szerencsét próbálok és megpróbálom elültetni őket. sok helyen olvastam, hogy előcsiráztatás meg egyebek szükségesek, ezeket hogyan kell csinálni? még mielőtt kiültetném itt bent elültetem cserepekbe és csak a kinött csirákat ültetem ki? vagy hogy van ez? van valakinek tapasztalat?

2012. márc. 26. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
2012. márc. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
sok sok víz kell nekik
2012. márc. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tetris ***** válasza:
Olyan helyen érdemes belekezdeni ebbe, ahol nem laknak "C" típusú élőlények.
2012. márc. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van egy nagyon jó könyv (Régi idők kerti fortélyai, le is tölthető, ha kell, adok hozzá linket), ott ezt írják:


"Már 2000 évvel ezelőtt az ókori Rómában a kertészek az uborka, a tök, a dinnye és más, a tökfélék családjába tartozó növény magvait tejbe vagy tejsavóba áztatták."


Ezt esetleg kipróbálhatod. De enélkül is kikelnek a magok, kilyukasztott üres tejfölös vagy műanyag pohárkába tegyél palántaföldet vagy virágföldet, ebbe tegyél 2-3 magot (hogy biztosan kikeljen valamelyik). Ha már kellően meleg az idő, akkor ki lehet ültetni a legnaposabb helyre, ami van a kertedben. A földet föl kell javítani (trágyázni) előtte, mert a dinnyefélék a nagy tápanyagigényű növények közé tartoznak. Sok-sok vízre is szükségük lesz!

2012. márc. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!