Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elültethetem már a kardvirág...

Elültethetem már a kardvirág hagymákat? Vagy várható még fagy?

Figyelt kérdés
A krókuszok, ulipánok már hajtanak, ezért gondoltam, hogy lassan lehetne ültetni.
2012. febr. 27. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Várj még vele legalább egy hónapot.
2012. febr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2012. febr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kerria ***** válasza:

ÖÖÖÖ, hát én ebben a cikkben nem találtam meg a kérdező kérdésére a választ, kedves 2-es hozzászóló.


Márciusban elvileg el lehet már ültetni, én azonban legalább a közepéig várok az ültetéssel, tudod Sándor-József-Benedek :). Úgy tartják, hogy az ültetéstől számított 90-100. napon fog virágozni. Így ha nem időzítve akarod (tehát mindegy mikor hozza a virágát), akkor várd meg a március közepét, de akár a végét is. Sajnos elég érzékeny a hidegre, nemcsak a fagyra a hagyma!


Remélem segítettem!

2012. febr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

A kardvirág annál szebb lesz és gyorsabban nő,minél melegebb időben ültetjük el.

Így,ha nyáron elültetjük,még nyár végéig csodálhatjuk a virágokat.

2012. febr. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én fagyosszentekig (május 12-14) várok vele mindig, eddig bejött, sosem fagyott el és szépen virágzott.
2012. febr. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem is korai még elültetni a kardvirághagymákat, ugyanis a talaj még nem melegedett át rendesen. Ha teheted, 1-2 hét különbséggel ültesd, és akkor nem egyszerre fog virágozni, hanem folyamatosan.
2012. márc. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, akkor várok még vele :) csak itt a jóidő és már türelmetlen vagyok :)
2012. márc. 1. 08:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!