Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy csináljak "fűszerkertet"?

Hogy csináljak "fűszerkertet"?

Figyelt kérdés

Szeretném saját magam megtermeszteni a fűszereket, amikre főzés során szükségem lehet.

Panel albérletben lakom, és még nem tervezem ház vásárlását, 20 éves vagyok.

Megoldható így is? Hogy kezdhetek neki?

Van erről szakirodalom?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. febr. 26. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Keresobe beirod, s ott tobb informaciot fogsz talalni. Az ablakban, erkelyen ladaban, vagy cserepekben, ennek semmi akadalya.
2012. febr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze, én is balkonládában nevelgetem a növényeimet. :)


Nekem nagyon nehéz volt az eleje, mert ki kellett tapasztalni, hogy melyik növény mit szeret, nagyon sok tönkrement és még most is megadja magát némelyik. :S


Csinálhatod azt is, hogy megveszed a boltban (pl. Tesco) a kis cserepes növényt, és azt átültetve (ez fontos, a bolti föld nagyon rossz) nevelgeted, szaporítod tovább, vagy pedig vehetsz magokat is (most szintén sok van a Tescoban), és az utasítások szerint elültetheted.


A neten érdemes olvasgatni, hogy melyiknek mire van szüksége, de majd úgyis kitapasztalod. :)

2012. febr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha van erkélyed, akkor az a legjobb, de ha nincs, akkor jó lenne egy biztonságos ablakpárkány, mármint amire kívül pakolhatsz és nem esik le a növény az utcán senki fejére sem egy szél miatt. :)

A tesco-ban kapható növények nem igazán maradnak életben kiültetés után sem, úgyhogy nem azt ajánlanám. Szerintem jön hamarosan a virágkiállítás, vagy menj el egy kertészetbe és ott vegyél normális növényeket. Gondolom majorannát vennél, az szerintem nem problémás növény. Az oregánó is jól el van olyan helyen. Borsikafű, kakukkfű is ugyanolyan helyet szeret. Mivel ezek mediterrán növények, ezért inkább olyan ablak jó nekik, ahol többnyire nap éri őket. A fűszernövények nem szeretik a túl tápanyagdús talajt, így nem kell agyontápozni meg hiperszuper föld nekik. Ja, metélőpetrezselyem is mehet és halványítózellered is lehet cserében.

Ha van még kérdésed, akkor írj privátban, mert szívesen segítek, de nem tudom, hogy visszatalálok-e még ehhez a kérdéshez később. :)

2012. febr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!