Kezdőoldal » Otthon » Kert » Robi 156 rotációs kapába...

Robi 156 rotációs kapába önthetek 10W-40-es motorolajat?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje nem volt cserélve olaj a gépben. A kapát Briggs&Stratton QUANTUM XM55 motorral szerelték. Vagy MOL Garden olajat öntsek bele?
2012. febr. 21. 11:14
 1/5 gomzoli ***** válasza:
a 10w-40-es olaj túlteljesíti az igényeit a motornak. Nyugodtan lehet hozzá használni. A fűnyírómba én is ilyen olajat szoktam önteni (motor: B&S 625 series), nem eszi, nem füstöl, pöccre indul, még jobb is, mint amit megkövetel. egy évben 2-szer szoktam cserélni az olajat. Állítólag 20-30 üzemóránként kéne(?).
2012. febr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Az igaz, hogy túl jó ez az olaj a rotációs kapába, ezért kell vele vigyázni!

Ez túl "vékony" olaj, és ha egy kicsit is idősebb a géped, hamar megeheti! Javaslom, hogy ha ezt használod, sűrűbben nézz rá a nívóra!

2012. febr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
MOL Garden 4T 30/40 olajról vélemény?
2012. febr. 22. 16:52
 4/5 gomzoli ***** válasza:
Szerintem a minőség legalja... ami a nevében képviseli a véleményt, hogy a "fűnyíróba még jó lesz..."
2012. febr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

10W40 félszinti tökéletes. Évente vagy max. 100 üzemóra után cseréld le és mindig tölts utána ha szükséges.

Ismerem ezt a típust, mint a tenyeremet, a MOL dynamic gardent megeszi hamar.

A tökéletes választás az agip shd extra vagy az omv bixol special lesz.

2012. febr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!