Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy liter műtrágya hány kiló...

Egy liter műtrágya hány kiló lehet?

Figyelt kérdés
Jó lenne kiszámolni hogy egy 9000literes tartályba hány kiló fér!

2012. jan. 26. 14:48
 1/8 anonim válasza:
kb 1 kg
2012. jan. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen
2012. jan. 26. 14:59
 3/8 anonim ***** válasza:

nem írtad, milyen műtrágya...gyanítom, ha litert írsz, akkor valamilyen tápoldat szerű...


1 liter fajsúlya az ásványi anyagoktól függően 1.1-1.36...vagy még több...


9000 x 1.3=11700 kg

2012. jan. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ igen tápoldatra gondoltam
2012. jan. 26. 18:59
 5/8 anonim válasza:

Lehet, hogy naív a kérdés, de ha literes a tápoldat és literes tartályba öntöd, akkor minek számolod a kilókat. Ha száraz a műtrágya, akkor meg általában ráírják, hogy mennyi vizet adj hozzá.


Esetleg kísérletezd ki. Végy 10 dkg műtrágyát, add hozzá a megfelelő higítás eléréshez szükséges vizet, és az így nyert löttyöt mérd le, hogy hány liter.

Így megtudod, hogy 10 dkg műtrágya valójában hány liter, ebből meg már ki tudod számolni, hogy egy 9.000 literes tartályba mennyi kilogramm trágya kell, ha még higítod vízzel.


Én valahogy így állnék neki, de lehet, hogy naív vagyok.


Látni kellene a műtrágya leírását (neten fellelhető), ott általában erre választ szoktak adni.


Esetleg az is megoldás lehet, ha a forgalmazótól, gyártótól kérdezed ezt meg. Egy e-mailt megér a dolog.

2012. jan. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
de szerintem egyszerűbb kiírni a kérdést mint a bonyolult sz@rjaidal játszadozni
2012. jan. 28. 13:16
 7/8 anonim válasza:
Tipikus lusta (minek számolhasson), és félős (hű, még a végén hülyének néznének a boltban) ember kiírása, aki ide jön kérdezősködni (arc nélkül), ahelyett, hogy ahhoz fordulna, aki valóban ért hozzá. Értsd ez alatt a műtrágya forgalmazóját vagy készítőjét.
2012. febr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ma mértem literes mérőedénybe, mert konkrét adatot nem találtam rá. (Azt meg jó lenne tudni hogy kb. mennyi fér egy adott műtrágyaszóró tartályba.)


Pétisó 27%N 1-3mm, 1 liter=1,15-1,17kg

NPK 15-5-30 3-5mm, 1 liter=1,2-1,22kg

NPK Lat 3x15 3-4mm, 1 liter= 1,05kg

Ezek csak hozzávetőleges adazok. +- 5% lehet.


A fajsúly erősen függ a műtrágya fajtájától, méretétől, nedvességétől meg az sem mindegy, hogy mennyire van megtömörödve a rászkódástól a tartályba.


A 9000 tartály adatod szorzod a fenti értékekkel.

2022. máj. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!