Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy tudok elő állítani...

Hogy tudok elő állítani savanyú kémhatású vizet szoba növények öntözésére? És nagy a mész tartalma avval mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 13:14
 1/6 anonim válasza:
25%
Vízzel hígíts fel citromlevet vagy ecetet, majd locsold vele. Nem kell sok belőle.
2012. jan. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. jan. 15. 19:21
 3/6 hell-ikon ***** válasza:
Inkább vegyél egy csomag Novobalt tőzeget, áztasd 1-2 napig 4-5 liter vízben és ezzel locsolj.
2012. jan. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 glaslo1 válasza:
66%

A KETTŐ NEM IGAZÁN VAN RENDBEN!

1:HA MAGAS A CAOH AKKOR LÁGYÍTVA LÚGOS KÉMHATÁSÚ LESZ ÉS KICSAPÓDIK A MÉSZ

2.HA "LÁGY VÍZHEZ SAVAT RAKSZ AKKOR "A FAGYI VISSZANAL!

3:NÖVÉNYFÜGGŐ A TÖRTÉNET SZERINTEM EGY SZAKÜZLETBEN FÖLVÁZOLOD A DOLGOT HASZNOS TANÁCSOKAT FOGSZ KAPNI!!

---NEM FONTOS MINDJÁRT BÁLINT GAZDÁHOZ FORDULNI!!!

PL. AZ ÉN FÜGEFÁM TÉLEN IS TEREM ÉS KIFEJEZETTEN LÚGOS KÉMHATÁSÚ TÁPANYAGGAL KEZELEM.

2012. jan. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Vegyél Novobalt tőzeget meg egy kevés fenyőfaforgácsot. Tegyél egy 10 literes vödör aljára kb 1 kg tőzeget és 2 marék forgácsot. Öntsd fel vízzel és keverd jól fel. Mire leülepszik (kb fél nap) a tiszta részt leöntöd és hibátlan pH5 körüli, erdei talajnak megfelelő öntözővizet kapsz. Nekem bevált, jobb mint a tápoldat és olcsóbb.
2012. jan. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a TV-ben láttam egy külföldi sorozat volt a FEM-3-on,hogy savanyú föld kell a hortenzia virágnak. Ezt úgy lehet legkönnyebben elérni,hogy a fenyőfa tűlevelét a bokorhoz öntjük/vagy összekavarjuk a földjével/.Azóta ezt teszem és csodálatosan fejlődik a nővényem igaz kint van a kertben,addig meg sínylődött.Gondoltam neki már mindegy kipróbálom,bejött. Én beáztatnám a fenyű levelét úgyis most volt karácsony van még belőle,persze nem kiszáradtra gondolok.

Írj majd róla.Sok sikert!

2012. jan. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!