Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen földbe ültessem a...

Milyen földbe ültessem a zöldségeket?

Figyelt kérdés
Társasházban lakunk aminek nyugati és keleti fekvésű ablakai vannak, az erkélyünk is nyugati fekvésű, idén elhatároztuk hogy megpróbálkozunk ültetni az erkélyen ezt azt utánanéztem hát nem sok mindent lehet de ez is valami paprika paradicsom, uborka cukkini sárgarépa, de sajnos azt nem írták sehol milyen földbe ültessem majd el a magokat, ebben kérném a segítségeteket, földünk van ami a csornai temető mellöl származik azért hoztunk innen mert az itteni hulladékgyűjtő kft. most rostálja át az ottani földet mert rengeteg szemetet dobtak ki oda főleg koszorúk stb. amik a temetőbe felgyűlnek így arra gondoltunk talán az jó lesz de inkább megkérdezlek titeket is mert nem vagyok annyira biztos párom azt mondta hogy bekeverjük majd egy kis marhatrágyával és akkor tuti jó lesz lehet igaza van ezt nem tudom igazából ő falusi és veteményeztek is én pedig városi vagyok és hát mikor még a szüleim kertészkedtek, veteményeztek max6 éves lehettem utána történt egy s más és hát én ebből kimaradtam, a lelkesedés elszántság megvan csak a tanácsaitok érdekelnének és a földel kapcsolatos dolgok! Előre is köszi a segítséget és bocsi hogy ilyen hosszúra nyúlt a leírásom!
2012. jan. 10. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Ez a föld jó,nem kell feltétlen trágyázni. De sárgarépát,cukkinit ne ültess,mert csak pár darabod lesz belőle. A paradicsom paprika esetleg hoz elfogadható termést,de az is nagyon kevés lesz.
2012. jan. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsot megy a zöld kéz akinek még van ötlete, tanácsa szívesen fogadom, előre is köszi
2012. jan. 11. 20:10
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Komolyan gondolod, hogy abba a szemetes földbe ültetsz valamit, és majd megeszed? Vagy nem volt az olyan sok szemét közte? Én inkább március elején, amikor felszárad a föld teteje, kimennék autóval egy szép felszántott tábla szélére, és hoznék pár vödör földet.

Amúgy a növények szempontjából jó így, hogy föld plusz marhatrágya. (Feltéve, hogy teljesen érett trágya, azaz felismerhető növényi maradványokat nem tartalmaz.)


Arra számíts, hogy ha rendes termést akarsz, le fog szakadni az erkély. :) Egy rendesebb tő paradicsomnak kell legalább 10 liter föld, egy paprikának is 5 liter minimálisan, és a nagy hőség idején így sem lesz elég napi egyszer öntözni. Egy cukkininek meg szerintem még 30 l talaj is kevés.


Ötlet még növényre: zöldhagymának és reteknek kevés hely is elég, a védett erkélyen a kertinél előbb "elkészül", utána a helyükre még mehet valami palánta. Zöldhagymának ne dughagymát vegyél, aminek még meg kell nőni, hanem 5 cm átmérőjű hagymát, aminek csak ki kell hajtani, ezeket akár úgy is lehet duggatni, hogy kétnaponta két darabot, hogy folyamatos legyen az ellátottság, persze csak ha szeretitek. (Nálam most is van, a fűtés nélküli üveges előtérből szedem már egy hete.)

Ja, és szupermarketekben általában olyan hagymát árulnak, ami át van itatva csírázásgátló szerrel. Hajtatni csak olyan jó (piacról pl.), amiben már van néhány, ami hajtani kezdett.

2012. jan. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi a választ és az ötleteket, amúgy oda csak koszorúkat és ilyesmiket dobáltak csupa szerves dolgot stb amit átrostáltak és abból a földből hoztunk tehát szemétmentes, annyi mindent meg nem ültetünk hogy leszakadjon az erkély a család 3 tagból áll tehát olyan rengeteg nem kell. köszönöm a válaszodat!


Akinek tippje ötlete van még szívessen fogadom!

2012. jan. 24. 18:38
 5/6 anonim ***** válasza:

A koszorús földet tényleg hagyd. Nem a tisztasága miatt, hanem mert az ott használt növények jelentős része örökzöld, aminek a levelei csersavat tartalmaznak, és savanyítják a termőföldet. Ezt kevés növény tolerálja (pl. szamóca). Én is a szántóföld + marhatrágya keveréket ajánlanám.


A hagymát (fokhagymát) már most is elduggathatod, és akár saláta is mehet bele, amint tartósan 0 °C fölé megy az átlaghőmérséklet, 4 °C felett retekkel is lehet próbálkozni. A petrezselyem "tél alá" is vethető augusztustól, mint ahogy a bimbós kel és egyes salátafélék, hagyma is, így egész évben kihasználható a kis-kert.


(Cukkininek és általában a guggon ülő tököknek, a szétterülő gyökere miatt legalább 2 m2 felület kell.)

2012. jan. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat!
2012. jan. 25. 17:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!