Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kert tervezés! Aki ügyes ért...

Kert tervezés! Aki ügyes ért a növényekhez, nincs kedved segíteni megtervezni a kertem?

Figyelt kérdés

Tavasszal ráfekszek a kert csinosítására, növénybeültetésére de elképzelésem sincs hogy kéne melyik növény mit szeret, mikor mit hol vagyek hova ültessem....

Valaki tudna segíteni? ELőre is KÖszi!


2012. jan. 7. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Tervezd meg alaposan! Először fejben, aztán papíron. Nézd meg, hol van tűző nap, hol van folyton árnyék pl. Milyen stílust akarsz? Csak fű, néhány örökzölddel? Sok-sok virágzó virágot, bokrot? Van szomszéd? Van kerítés? Van fúrott kút? Akarsz pepecselni az egynyáriakkal magról vagy palántáról, vagy beruházol évelők hagymájába, tövébe (na, ezt jól megfogalmaztam, de érted:))

Nekem pl. évről-évre voltak kannáim, dáliáim, de idén már meguntam. Elültetni, felszedni...nekem macerás volt.

Az évelőket, fenyőket, bokrokat, tujákat jól döntsd el, hová ülteted. Én hajlamos voltam "túlültetni", mert türelmetlen voltam. Aztán meg dzsungel lett, és nem győztem szelektálni, átültetni, ritkítani. Sok-sok munka, sok-sok pénz, és sok-sok öröm van a kertben:)

Ja, mikor ideköltöztem (4 éve), az OBI-ban voltak 200 forintért örökzöldek. Max. 10 centi:) vettem vagy 20-at, mostanra csodaszép mindegyik. Azt hittem, sosem nőnek meg, de már ültetgetem át azokat is, és bánom, h nem vettem többet.

2012. jan. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséged! Hát inkább évelőket szeretnék bár lehetne egy kis terület kis ágyás ahova mindig ültetgetnék csak tényleg az a baj h nem értek hozzá pl. a hagymákat fel kell szedni? én benthagytam....és hát nem is nő túl szép tulim mondjuk a nárcisz meg a krókusz mindig tök szép...de ezeket ki kell szedni?? :S

Hát szeretnék bokrokat mert sok a kerítés rész de ilyesmit h aranyeső stb...és szeretnék mostmár nagyobbacskákat h ne kelljen túl sokat várni meg tuját is nekem a dús kert tetszik nm szeretem a gyepes egyszerűt legyen 1-2fa esetleg gyümi de nagyon tetszik a fűzfa is imádom.....eléggé idesüt a nap és mvel nincs a kertben még szinte semmi így ki sem tudunk nyáron menni.....szóval ehez keresek ötleteket


Előre is mill. köszi!

2012. jan. 7. 21:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, ezt én csináltam egyedül saját ötlet és munka. A férjem annyit segített, hogy a fele tujasornak már ő ásta a gödröt.

Nekem sem volt semmi tapasztalatom a növényekkel, sokat kaptunk apóstól a kertből, azt sem tudtam micsodák, csak beültettem őket. Nekem is iszonyat sűrű lett, minden évben ritkítani kell, de mostanra úgy látom beállt a rend:)

4 év alatt nőtt ennyit a tujasor és a növények.

Én össze-vissza ültettem, de igyekeztem úgy elhelyezni, hogy minden kupacban legyen valamikor egy-egy virágzó növény. Nekem is van aranyeső, pünkösdi rózsa, őszirózsa, igazi rózsa, csüngő barka. Van egy kupacban virághagyma is, azt elvileg ki kellene ásni pár évente, mert egyre mélyebbre fúrják magukat és osztódnak, ezért nem lesznek már olyan szépek.

Ne aggódj, én is a nulláról kezdtem és szerintem szép lett:) Pici a kert, de a miénk:))

ilyen volt beültetés után:

[link]

ilyen lett:

[link]

Sok nem látszik a növényekből, inkább csak az összhatás, de ötletet meríthetsz ha valami hasonlót szeretnél.

Sajnos pont nem a legvirágosabb időszak van lefényképezve, pedig vannak hónapok amikor gyönyörű.

Ja, még annyit, hogy én is lassan kezdek áttérni az örökzöldekre, pl tavaly vettem törpefenyőt, cukorsüveg fenyőt, tiszafát és ezeket is beültettem a lyukas helyekre.

2012. jan. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Véletlenül kétszer linkeltem ugyanazt a képet, remélem most sikerül a kész állapot is:

[link]

2012. jan. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ha most sem sikerült, akkor feladom. Nem értem miért, de mindig ugyanazt rakja be, pedig én a másik képet linkelem:(

2012. jan. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
jaaj nagyon szép!!
2012. jan. 9. 12:58
 7/7 anonim ***** válasza:
ügyes vagy gratulálok! :)
2012. jan. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!