Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell nevelni Phalaenops...

Hogyan kell nevelni Phalaenopsis orchideát?

Figyelt kérdés

létszi ne internetről linkeljetek be mert már azokat olvasgattam.Illetve itt a gyakon is sok ilyen krédés van próbálom elolvasni mindengyiket csak mindenhol mást írnak.

egy hete kaptam, átlásztó műanyag cserépben van ,az ablakban tartom.

A léggyökerei zöldes szürkés színűek kemények.A levelei is nagyon szép zöldek még ,bár néhány pici bimbó szárazabb volt így azokat már leszedtem.

Szeretném ha szép maradna virágozna!

Öntözés hogyan milyen időközönként , milyen hőmérsékletű vízzel kell langyos? vagy jéghideg?

Mit jelent hogy a műanyag cserép belül egy foltban még olyan párás?

olvastam hogy egy tálba kavicsot kell rakni és arra kell ráhelyezni a cserepet.

Ilyenkor be kell nedvesíteni a kavicsokat vagy ez úgy működik hogy amikor meglocsolom lecsorog a víz a kavicsokra és az ott elpárolog?

láttam orchieda tápoldatot azt miylen időközönként kell használni? jót tesz a növénynek, vagy felesleges?

azt is olvastam hogy naponta kell permetezni a leveleit és a léggyökereket szénsavmentes ásványvízzel,öntözni pedig hetente.

Ablakban van szerintem a hőmérséklet is jó neki .

írjatok!


2012. jan. 1. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Szereti a világosat, a fényt.

Állítólag a túl meleget nem szereti, inkább kb. 16-18 fokot, és nem szereti, ha nagy a hőmérséklet ingadozás. Elég hetente egy-egy kicsi vizet önteni rá, ha valamennyi kifolyik a cserépből, max. 2 napon belül igya vissza. Azért mondták a kavicsot, mert a sok vizet nem szereti, és azt sem, ha locsolás után áll alatta a víz.


Nekem 2 cserép virágom van. A fentiekkel ellentétben: nálam napközben 12-15 fok van, este amikor hazaérek, felfűtöm a szobát 20-21 fokra. Én kavicsot nem tettem alá. Jól érzik magukat, ezt az mutatja, hogy elvirágzás után az egyik már elkezdett olyan plusz leveleket hozni, amelyekről majd lehet szaporítani.


Ha a tied elvirágzik (elszáradnak a szirmok), akkor a szárát ne vágd vissza teljesen, csak addig, ameddig a szár is elszáradt. Majd annak a végén hoz vagy újabb hajtást és ismét virágzik, vagy (mint az enyém) azokat a leveleket, amelyekből majd az új tő nő ki és azzal szaporítható. Szerintem a tápsó is elég havonta. Én nem permetezem, esetenként óvatosan letörlöm a levelekről a port, hogy tudjon lélegezni.

A boltos azt mondta: tipikusan az a virág, amelyik akkor érzi jól magát, ha (többihez képest) szenved.

2012. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok:ha hetente öntözöd, max. 2-3 kortynyi vizet önts rá a tövére, az elég neki.
2012. jan. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem sok lepkeorchideám volt, amíg "nagyon szerettem őket", addig nem hoztak virágot, tönkre mentek... betartottam minden szabályt: zuhanyfürdővel locsoltam őket, kavicsos tálca, spriccelgetés, sok fény... mikor rájuk untam és egy picit hanyagoltam őket, volt amelyik a semmiből 40-50 virágot hozott egyszerre.........
2012. jan. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!