Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nyugati ablakban milyen...

Nyugati ablakban milyen növényeket lehet tartani?

Figyelt kérdés

Nézegettem neten, könyvekben, mindenfelé, de bárhol olvastam, vagy nem volt válasz, vagy szaknyelven volt, én pedig nem értettem.

Engem tulajdonképpen csak az érdekelne igazán, hogy szabában borostyánt és orchideát, illetve kint, kb. 50-100 literes cserépben rózsát lehet-e tartani, és ha igen, ezek milyen speciális igényekkel rendelkeznek?

A nap déltől süt estig, kint az országos átlagnál 1-2 fokkal hidegebb van, bent 20-25 fok.


Köszi minden értelmes választ előre is, nagyon sokban fog segíteni! :)


2011. dec. 25. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyugati ablakban majdnem minden növény jól érti magát. A borrostyánt nem is kell az ablakba tenned, 1-2 métettel távolabb is jól megvan. Az orchideák kimondottan jól érzik magukat, ha elég párás környezetet biztositasz (nem a fütés felett, illetve, ha csak oda tudod tenni, akkor nedves homokkal telt tálcán)meg naponta spricceled. A rózsának biztositani kell, hogy ne fagyjon át teljesen a gyökérlabdája (fal mellé állitani), télen ne nagyon kapjon vizet, csak néha. Igazán nem nehéz konténerben tartani, nyáron viszont elég sokat kell tápoldatozni.
2011. dec. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ezek a dolgok megoldhatóak lesznek, van is hozzá jó cserépalátétem (az alján van még egy réteg, így folyton van nálam pára) spriccelni most is szoktam kicsiny viaszvirágom, az erkélyen ritkán fagy, ugye a redőny kicsit hőszigetel. Azt hiszem, nincs más hátra: belevágok! :)

2011. dec. 25. 17:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!