Kezdőoldal » Otthon » Kert » A házam falától a szomszéd...

A házam falától a szomszéd által 80 cm-re ültetett tujafák károsíthatják-e a házam alapját, ill. annak falát?

Figyelt kérdés
2011. dec. 7. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Lényeges kárt nem tud okozni.
2011. dec. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, mert pár év múlva a gyökerei bele fognak nőni a házad alapjába, vagyis az alapod ettől fog megrepedezni!!!


Szerintem hívd fel telefonon a helyi önkormányzat építési osztályát és tőlük kérj tanácsot!

Ők pontosan ismerik az építési rendeleteket és azt is, milyen távolságra ültethet a szomszédod a házadtól.

2011. dec. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A tujának a gyökerétől, soha az életben nem fog a fal repedezni. Aki szedett már ki tuját tudja, hogy nem mélyen gyökerezik, alig a földfelszín alatt. Nincs nagy gyökér, szinte ki lehet kézi erővel lökni a helyéről.

Kérdező ne aggódj, nem lesz baj! Ettől függetlenül a szomszédnak tudni kéne, hogy a fal mellé közvetlen nem illik ültetni.

2011. dec. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Meg van határozva, hogy fákat (3 méter) bokrokat (0,8 méter) milyen messze kell minimum ültetni a telekhatártól. Ha és amennyiben még ezek után is károsítja, károsíthatja a szomszéd ingatlanát akkor a tulajdonos, akié a károsító növény, kötelezhető és köteles azt megóvni a károsítást megszüntetni. Ha konkrét kárt okozot akkor azt meg kell térítenie.

A tuja gyökere nem fúródik a beton alapba. A felszín közelében terjeszkedik. Ha oszloptuja ami alig 40-50cm átmérőjű még kifejlett állapotban is, az nem károsíthatja.

Szerintem egyenlőre hagyd a fenébe.

2011. dec. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Á ne viccelj! :)

Én 50 cm-re ültettem a tujáinkat a szomszéd házától, és semmi baja háznak. A tuja gyökerei soha nem fogják bántani a házat!!

Egyébként, nálunk 50 cm ez a határ a bokrokat tekintve. Sztem ez önkormányzatonként változó..

Mégpedig azért, hogy, ha a szomszédnak kell valamit munkálkodnia a homlokzatán, akkor odaférjen az én tujáimtól. (smarag tuják)

2011. dec. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
szárazon tartja a talajt
2011. dec. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

"Igen, mert pár év múlva a gyökerei bele fognak nőni a házad alapjába, vagyis az alapod ettől fog megrepedezni!!! "


Láttál már te tuját?

2016. jan. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!