Kezdőoldal » Otthon » Kert » Segítség! Mit csináljak a...

Segítség! Mit csináljak a gyökércsomagolt rózsáimmal?

Figyelt kérdés

1 hónapja vettem 5 tő rózsát, melyek gyökere homokban van és korba van csomagolva celofánnal. Sajnos nem tudtam őket elültetni, mert építkezünk, és ahova terveztem őket, ott most nagy halomban állnak a homok-sóder dombok. Azokat csak kb 1 hónap múlva tudjuk eltakarítani, de akkor már késő ültetni. Ha tavasszal ültetném el őket, az jó lenne? Egyáltalán megmaradnak addig? Most hoztak pár aranyos kis zöld hajtást...

Hol tároljam őket? Hűvös, sötét helyen? Adjak nekik vizet néha?

Köszönöm a segítséget!!



2011. okt. 31. 19:56
 1/2 anonim válasza:
pasz... szerintem legközelebb vegyél olyat amit nem egy gyökér csomagolt :D
2011. okt. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Vermeld el őket télire. Ki kéne bírniuk. Legalábbis nekem 3-ból kettő túlélte. Szedd le róluk a csomagolást és egy lyukas aljú vödörbe vagy agyagcserépbem vagy műanyag cserépbe lazán ültesd el őket és locsold be jó alaposan aztán vidd egy nem túl világos fűtetlen, de nem fagyos helyre (kb oda ahol normál esetben áttelelteted a növényeket télen). A tél folyamán ritkán kell csak locsolni, aztán a fagyok elmúltával kihozod őket a szabadba. Kb 1-2 hetet adjál nekik amíg megszokják a kinti életet és csak utána ültesd el őket a végleges helyükre.
2011. okt. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!