Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor kezdjem a Chili paprika...

Mikor kezdjem a Chili paprika palántázását? (Részlet lent)

Figyelt kérdés
Azt írják, hogy március 18 után kell az erős palántát kiültetni a kertbe. Akkor mikor kezdjen a nevelést a lakásban? Ellehet már most kezdeni? Vagy december tájékán?
2011. okt. 14. 10:48
 1/2 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam ezt: [link]


De azért érdekel mindenki véleménye!

2011. okt. 14. 10:58
 2/2 hell-ikon ***** válasza:

Jó oldal, gyakorlatilag minden le van írva ami fontos.

Ellenben ez a március 18 elég erősen kérdéses függően attól, hogy hol laksz és hova szánod kiültetni a paprikát (fóliába vagy szabadföldbe).

Én április végéig (de még jobb a fagyos szenteket megvárni) nem ültetném végleges helyére, főleg nem szabadföldbe, még úgy sem, hogy az alföld déli peremén lakok ahol ritka a tavaszi komoly fagy. Fagyott már el paprika és paradicsom palántám fóliában és azon belül is még plusz fólia alagút alatt egyszer március végén, április elején. Azóta inkább óvatos vagyok.

2011. okt. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!