Kezdőoldal » Otthon » Kert » MM106-os alanyra oltott fa...

MM106-os alanyra oltott fa mekkora lesz kb?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Annó ezt tanultuk róla:


Az MM106 ('Malling-Merton 106') alanyok növekedése a féltörpe és a középerős közé tehető. Az M9-hez viszonyítva 50–60%-kal nagyobb a területigénye (5-10 m2). A gyökérzet szilárdsága megfelelő, a fát kellőképpen rögzíti a talajban, átültetés után jól regenerálódik. Karózást nem igényel. A fajták ezen az alanyon korán, általában a harmadik évben termőre fordulnak, az ötödik-hatodik évtől teremnek rendszeresen és bőven.

A téli fagyokra közepesen érzékeny. A szárazságot közepesen tűri, a magas talajvízre viszont érzékeny. A nemes fajta ezen az alanyon később hullatja a lombját, a nyugalmi állapot is később alakul ki, ami érzékennyé teszi a korai fagyokkal szemben. Ez növeli a baktériumos tűzelhalás (Erwinia amylovora) fertőzési lehetőségét a fogékony nemesek esetében. Hideg, nyirkos talajon fogékony a fitoftórás gyökérnyak-rothadásra (Phytophtora cactorum).


Remélem tudtam segíteni.


Milyen fajtát veszel?

2011. okt. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Még nincs egyértelmű döntés, lehet majd jövőre hagyom a beszerzést most már. Sokat gondolkodtam a rezisztens fajtákon, bár nekem szívem csücske a Fertődi téli alma, mivel ez nálunk tájfajta. Sajnos szinte lehetetlen manapság beszerezni, annak ellenére, hogy láttam a MgSZH oltvány leltári listában. Pont az az illető nem adott semmi adatot magáról :( és MM106-ra oltotta ezt a fajtát.
2011. okt. 10. 11:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!