Kezdőoldal » Otthon » Kert » Citromfű mi a további teendő?

Citromfű mi a további teendő?

Figyelt kérdés

Nos kaptam ismerősöktül egy csomó citromfüvet.

Rengeteggel azt csináltam, hogy vázába raktam gyökereztetni de van amit földbe kaptam azt kiültettem cserépbe és imádkozom, hogy tönkre ne mennyen:D

A csíráztatóssal mi a teendő? mikor lesz gyökere?

Ha lesz akkor csak kiültetem földbe és kész?

Panelban lakom így nem kertbe lesz.

Amúgy a citromfűvel mit lehet csinálni? csak teát vagy mondjuk olyan mojito szerű koktélokat is hogy nyersen rakom a valamibe?


2011. okt. 1. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
A teájának nyugtató hatása van. Szívós növény nem fog a cserépben tönkremenni.
2011. okt. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és teán kívül mire használhatom?
2011. okt. 1. 19:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Fűszerezhetsz vele olyan ételeket, amibe illik a savanykás íz.
2011. okt. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyümölcslevesekbe,szószokba is finom. De szörpöt is készíthetsz belőle. Nyugtató hatása van.
2011. okt. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szörpöt? hogan? úgy mint pl a bodzát?
2011. okt. 1. 20:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Salátákba is teszek, sőt mártást is ízesíthetsz vele, teába is isteni. Nekem a kertben van, az egyedüli teendő az időközönkénti irtása. Gyorsan szaporodik.
2011. okt. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

a szörpnek utánanéztem majd talán kipróbálom

aza baj, hogy nála mvalahogy minden mindig elpusztul pedig szeretem a növényeket:D

kiraktam a cserepeset a,lépcsőházba azt amyelikyet gyökereztetem azt meg az udvarra, mikor kezd el csírázni szerintetek?

2011. okt. 1. 20:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha van erkélyed, ott át tudod teleltetni, a növénye ugyan elpusztul, de a töve áttelel, és tavasszal kihajt.

Szörpöt meg úgy a legjobb csinálni, hogy felforralsz vizet (amennyi szörpöt akarsz), ráöntöd a cirtomfüre, belekarikázol 1 citromot héjastól (ne kezeltet vegyél vagy ersöen most meg a héját elötte mosogatószerrel), és hideg helyen tartsd 1-2 napig. Utána szürd le, literenként 1 kg cukrot keverj el benne, melegitsd majdnem forrásig, töltsd csavaros üvegekbe és zárd azonnal le. Nem kell bele tartósitószer, nem romlik meg, ha tisztán dolgozol. Felbontás után hütöben kell tartani, és néhány nap alatt elfogyasztani, ezért jobb kisebb üvegekbe tenni.

2011. okt. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!