Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűzfát hogyan kell ültetni?

Fűzfát hogyan kell ültetni?

Figyelt kérdés
Néztem googléban, de mindenhol arról írnak, h honnan eredet, meg h néz ki, sehol nem találtam az ültetésével és gondozásával kapcsolatos infókat. Babilóniai szomorúfüzet szeretnék egyébként.
2011. szept. 24. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nem kerítettem neki túl nagy feneket. Ástam egy jó nagy gödröt, hozattam bele 1 platónyi trágyát, (előtte évtizedekig egy másik fa volt ott, kiszívta az összes tápanyagot vélhetően) összekevertem földdel, a fát meg bele a közepébe.

3 év alatt a 2 méteres kis fácska megnőtt vagy 6-7 méter magasra, persze karóztam mellé, hogy szép egyenes legyen.

2011. szept. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmi extra ültetés, csupán sok-sok víz neki!
2011. szept. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 lisboa válasza:
Ásol neki egy nagy gödröt, öntesz bele 2 vödör vizet, belerakod a fát azt betemeted...ennyi
2011. szept. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 lisboa válasza:
100%
Persze nem az egész fát temeted el :D
2011. szept. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de nincs fám, azt honnan szerezzek? Vki azt írta, h sima ágból is kihajt. Én teljesen hülye vagyok kertészkedésből, de ez a fűzfa most a küldetésem :D
2011. szept. 24. 21:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Bemész egy kertészetbe, és veszel 1 fűzfát. Igen, így árulják, én is ott vettem.

Nem bonyolultabb, mint a tescoban levenni a polcról 1 kiló cukrot :D

2011. szept. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fűzfát nagyon könnyű szaporítani. Ahogy írtad, elég egy ág is.

Tehát vágsz egy formás ágat ami tetszik, bele teszed egy vödör vízbe amíg gyökeret ereszt, aztán mehet a helyére a földbe. Őszintén én még a vizet is kihagytam, vágás után egyből a földbe raktam, és utána rengeteget öntöztem. De biztosabb ha gyökerezteted, és nem feledd rengeteg víz!!

Sok sikert.

2011. szept. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Nek kell azt ültetni, kinő az magától is.
2011. szept. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!