Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor vágjam le a diófánk ágát?

Mikor vágjam le a diófánk ágát?

Figyelt kérdés
Nagyon belóg a kert fölé egy nagyobb ág.Félek,hogy egy nagyobb szél letöri. Mikor teszek jót a fával,ha ősszel,vagy tavasszal vágjuk le?
2011. szept. 22. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
februárban. akkor nincs nedvkeringés, egyébként folyik belőle valami trutyi
2011. szept. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hasonló volt a helyzet nálunk is. Csak nálunk már az is félő volt, hogy a követező viharban az egész fa kidől. Így nyáron, kb két hónapja nekiestem a láncfűrésszel. Jól megnyestem. Kb a fa negyedét-harmadát levágtam. Semmi baja nem lett tőle a mai napig sem. És semmilyen trutyi nem folyt belőle.

Persze ez nem az optimális időpont volt, tudom.

Ha van időd kivárni, szerintem kb egy hónap múlva, mikor már leestek róla a levelek, nyugodtan megvághatod.

2011. szept. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik válasz sem iagzi. A diófa ágát a "két asszony között" szabad levágni,hogy ne sérüljön a fa. Vagyis aug.15 és szept.8 között.

Lehet,hogy nem lesz semmi baja,ha máskor vágod le,de nem biztos. De tavasszal már semmiképpen ne vágd.

2011. szept. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 titak ***** válasza:
70%
Előző jól mondja, de még most sincs késő.
2011. szept. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Egyik válasz sem iagzi."

Oké, akkor nyilván hazudok. Mert a diófák annyira intelligens lények, hogy olyan pontosan nyilvántartják a naptárat, hogy ha augusztus 14-én 23:59-kor vágod le akkor kiszárad, egy perccel később akkor már nem. És másodpercre pontosan csak abban a három hétben lehet levágni, különben reklamál, hogy már elmúlt szeptember akárhányadika.

2011. szept. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. szept. 23. 08:39
 7/8 Erika333 válasza:
Diofat CSAK!!!!!! augusztusban szabad metszeni!!!!Szakitol tanultam!!!!
2011. okt. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,de már sajnos nagyon elkésett! :( Jó vastag ág került levágásra. :( Kis csúnya lett! :(
2011. okt. 31. 19:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!