Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a mulcsra talajfertőtlenítő...

Ha a mulcsra talajfertőtlenítőt szórok az használ valamit?

Figyelt kérdés

Kertünkben nagyon sok a vakond, pocok...

A szépen beültetett virágoskertet szeretném lemulcsozni, de tartok tőle, hogy a vakond így is átrendezi majd a terepet.

A kertészetben azt ajánlották, hogy rendszeresen talajfertőtlenítsek, mert ha nincs mit enni a szőrmókoknak, akkor nem jönnek. Ha a mulcsra szórom az elég, (alá nemtudom...)


Ötletek?


2011. aug. 17. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A vakond a talajban élö kártevöket eszi, ezért hasznos. A talajfertötlenitö a gyomokat pusztitja ki, ez a vakondnak meg teljeseb mindegy, mert nem azt fogyasztja.

A kertet feleslegesen mérgezni értelmetlen, a mulcs eleve nem engedi a gyomokat kihajtani, az állati kártevök ellen meg nem használ sem a mulcs, sem a talajfertötlenitö, a vakond viszont igen.

2011. aug. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, bár valamit nagyon elnéztél.


Nem gyomírtót kérdeztem, hanem talajfertőtlenítőt. A talajfertőtlenítőt a talajlakó kártevők ellen szokták használni pl.: nagyobb testű kártevők közül leggyakrabban a pajorok, drótférgek, a lótücsök, a bársonylegyek nyűvei stb.


Nem a vakond ellen szeretnék mulcsozni, hanem a gaz "ellen".


De mivel sok a kártevő, továbbra is nálam fog vendégeskedni, drága "barátom"! Ha nem lesz mit ennie, akkor talán "tovább áll"!


Tudom, hogy hasznos állat a vakond, nem is szeretném bántani!


Mikor és hova kell talajfertőtlenítőt szorni?

2011. aug. 17. 22:33
 3/4 anonim ***** válasza:

ANNYI talajfertötlenitöt nem tudsz használni, hogy a vakond ne találjon semmit. Viszont a kertedet megmérgezed, és se neked, se a környezetednek nem teszel jót vele. Ha 10 cm vastagon beszórod a kertet, akkor is pár nap/hét múlvaujra jönnek a kértevök - és ha már a vakondot is elüldözted, akkor megesznek minden növényt a kertedben.

Az az egy-két vakond sokkal kevesebb baj, mint egy méregdepóban élni döglödö növények között.

2011. aug. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!


Természetesen nem az a célom, hogy telenyomjam a kertemet méreggel! Ha ez lenne akkor nem mulcsoznék, hanem gyomírtóznék. Ha a vakondot el akarnám "intézni" akkor annak is megtalálnám a módját. Először is védett és szeretem az állatokat!

Az a probléma gyökere, hogy a kertünk végében a szántóföld ahonnan ezzerrel jönnek a bogarak is meg pockok, egerek, vakondok.


A gyümölcsfák alatt a kert elég érdekes, folyamatos túrások, de ott nem zavar. Tavasszal újra kell füvesíteni, mert ahány helyen túrt, ott a fű is kipusztult.

A virágos kertben is túrkálhatna, ha nem túrná ki a földből gyökerestül a virágokat... Ősszre tervezem, hogy jó pár császárkoronát ültetek, állítólag annak a szagát nem viselk.


Hozzátenném, hogy nem az a kertészkedő emberke vagyok, aki a nyugágyból nézi, hogyan teszik rendbe a kertjét.

3 gyerek mellett 90%-ban egyedül gondozok egy hatalmas kertet, amit még terhesen ültettem be szinte egyedül.


Szeretem a kertet, és szeretem gondozni.


Feltettem egy kérdést, amire válasz nem jött, csak okoskodás, kötöszködés, és értelmetlen, hozzánem értő mellébeszélés!


Ha megtennétek, hogy a továbbiakban a kérdésre válaszolnátok, azt megköszönném, ha nem tudtok, akkor nem kell válaszolni!


Köszönöm!


Ha van esetleg jobb ötlet azt is szívesen fogadom!

2011. aug. 18. 13:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!