Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehet fű helyett ültetni?

Mit lehet fű helyett ültetni?

Figyelt kérdés
Nagyon árnyékos a kertem úgy hogy még a fű is kipusztul, szóval valamilyen alacsony növényt keresek, az se baj ha virágzik, csak megéljen, (és azért elégé strapabíró kell)!
2009. ápr. 9. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozhatsz árnyékfűvel is, nekem az a legtöbb helyen megmarad. Ha nem, akkor nagyon sok fajta talajtakaró cserje van, amik szétterülnek és nincs nagy napigényük.

[link]

2009. ápr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha nincs tiprás, akkor meténg és borostyán fajok.
2009. ápr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2009. ápr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Árnyéki talajtakaró növényekkel még fel is lehet dobni a kertet. Itt van pár, keress rá google-n:

Vinca minor, Vinca major, Waldsteinia geoides, Geranium macrorrhizum (vmennyi nap kell neki), Galeobdolon luteum, Hosta inkább dísznek, Aegopodium podagraria (valamivel magasabb, tarka levelű fajtája a 'Variegata'), Ajuga reptans, Convallaria majalis, ja és borostyán. Ezekből leginkább a Vinca-kat ajánlom, ha megtetszik neki a hely, mindent kiirt maga körül és szép lila virágai vannak. Hja ezek taposást persze nem bírnak.

2009. ápr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!