Kezdőoldal » Otthon » Kert » Banánfa gondozáshoz adnátok...

Banánfa gondozáshoz adnátok segítséget?

Figyelt kérdés

nagyon régen anya vett egy banánfát, de mindig meghalt, igaz 1-1 sarjat megmentett, de nem volt hosszú életű. télen zöldet akartam látni a szobámban és a kis csonkot megmentettem, most 21 banánfám van:)

mindig leválasztom a sarjakat és hála a jó égnek, mind megmaradt. a problémám: barna foltok jelentek meg a leveleken. nem száradási folt, hanem mintha mintás lenne, de szerintem ez nem jellemző a fajtájára. káliumhiány? vagy mi lehet a baj?a baját mivel lehet orvosolni?


2011. júl. 28. 16:12
 1/2 anonim válasza:
A levélszáradás páraszegény levegőtől, de túlöntözéstől is bekövetkezhet.
2011. júl. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Baktériumos betegségről lehet szó, ami a párásság miatt fordulhatott elő, de elképzelhető a talajközegben lévő fertőzés is. Átültetni célszerű a növényt, és átültetéskor érdemes átnézni az egyébként rejtett részeket is. A táp-közegbe rezet kell szórni, 1-2 csapott mokkáskanálnyit, mely majd az öntözővízzel eloszlik rendesen. Kevés vízzel, hetente max. 2 alkalommal szabad öntözni esővízzel és a megmaradz föld feletti részeket is rézzel kell permetezni. A most látható foltos leveleknek csak egynegyedét kell megtartani, a többi beteget eltávolítani. A rezes permetezést 3-4 alkalommal meg kell ismételni. Zacskóban kapható Champion /10 l vízhez való 2 FL o,2%-ban kell kipermetezni / 1 dl permetlébe 0,1 ml Champion kell/ A növényt világos helyre, de nem közvetlen napsütésbe helyezze el.
2011. júl. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!