Kezdőoldal » Otthon » Kert » Klóros medencevízzel öntözni?

Klóros medencevízzel öntözni?

Figyelt kérdés
Ha a klóros medencevízzel locsolnám meg a füvet akkor tönkremenne?
2011. júl. 19. 15:09
 1/6 EddieCivic4g válasza:
Ez attól is függ, hogy mennyi klór van a vízben, de az biztos, hogy nem tenne jót neki.
2011. júl. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem ne próbálkozz vele, mert nem csak a fűnek, de a földnek is árt a benne lévő klór.. :S
2011. júl. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Azzal csak tönkre vágod a füvet és a földet úgy hogy ott már semmi nem fog vissza nőni.
2011. júl. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oks. Köszi a válaszokat :)
2011. júl. 19. 18:24
 5/6 anonim válasza:

Ha a klór mindvégig megmaradna, nem bomlana el, akkor elég lenne csak egyszer, az elején rakni a medence vizébe és nem kéne "utánklórozni" folyamatosan.


Szerintem egy idő után a klór is elbomlik (oldódik, párolog stb.), nem? Mivel, ha elég időt vársz egy klórozás / algaölőzés után, egyszercsak megjelennek az algák és más élőlények a vízben. Ekkor már szerintem nincs sok klór a vízben, ami ártalmas lenne, viszont a medence már kezdene szépen algásodni, nyákosodni...

2011. júl. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

A csapvíz is klóros. Ha ennél nem nagyobb számottevően a klór tartalom akkor locsolj vele.

Klórós csapvízzel öszibarack fákat kezeltem tetvek ellen. Kb. 3-4 hét után, heti 2 alkalommal locsolva a lombjukat a tetvek eltüntek. A fák szépen növekedtek.

2011. júl. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!