Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol kaphatok dohány növényt?

Hol kaphatok dohány növényt?

Figyelt kérdés
Dohány növényt szeretnék vásárolni hol tudok hozzájutni gondolom a virágárusnál ilyet nem lehet beszerezni
2011. júl. 18. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Miután jövedéki termék, legálisan nem termeszthetsz otthon magadnak, így magokat se árulnak hivatalosan. Általában falusi ismerősöknél szerezhető be.
2011. júl. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Növényt sehol, esetleg magot jövő tavaszra.
2011. júl. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hell-ikon ***** válasza:

Attól függ milyen célra?

Díszítésre, vagy felhasználásra?

Díszdohány magot bármelyik gazdaboltban kapsz (olyat keress, amelyik a Rédei kertimagot forgalmaz, nekik biztosan tudom, hogy van.) Állítólag a virágjának meglehetősen intenzív illata van.

Mivel ez kúszó növény nem tudok róla, hogy árulnák cserepesen. Az idei évet tekintve pedig a vetéssel meg már elkéstél.:(


Ha, mint élvezeti cikk-ként szeretnéd felhasználni, akkor viszont nincs ötletem, de a díszdohány persze erre a célra nem alkalmas.

2011. júl. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hell-ikon ***** válasza:

Most jut eszembe, hogy van egy másik növény, a selyemkóró, amit itthon népiesen vad dohánynak hívnak.

Ha erre gondolsz [link] akkor valamelyik nap kinézhetek a Tisza partra, hogy megvannak-e még azok a tövek, amiket pár éve láttam és ha gondolod küldhetek róla majd magot ha vannak vagy lesznek.


Viszont ha ezt keresed, akkor jól gondold meg be akarod-e telepíteni a kertedbe, mert igen agresszíven terjeszkedő növény.

2011. júl. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!