Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tudnám orvosolni? Mi...

Hogyan tudnám orvosolni? Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Nekem egy Ficus Bonsai-om van és szegény fának az egyik feléről teljesen lehullottak a levelek és nem is hoz azon a felén újjakat, pedig rendszeresen öntözön, tápoldatozom és olyan helyen van ahol éri napfény.

Nem tudom mi lehet a baja.... a másik oldalon rendesen jönnek az új hajtások, virággal együtt.


2011. júl. 8. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Remélem segít:


"Igényei:

Nagyon világos helyen tartsuk, imádja a fényt. Nyáron szeret a szabadban lenni, de félárnyékos helyre tegyük, nehogy a levelei megperzselődjenek. Lassan szoktassuk a naphoz. A huzattól óvjuk meg.


Talaj:

Akadamaval kevert bonsai földben jól érzi magát.


Gondozás:

Rendszeresen öntözzük, de ne vigyük túlzásba, mivel vízigénye a hőmérséklettől és a helytől függően eltérő lehet. Minden locsolás előtt a földlabda felszínét hagyjuk kicsit beszáradni, majd alaposan áztassuk meg. Ha túlöntözzük, a növény ledobhatja a leveleit. Nyáron kéthetente, télen havonta egyszer tápoldatozzuk. Kétévente ültessük át, ekkor a gyökereit is metsszük vissza. Leveleit vágjuk a fa formájának megfelelően. A nagy leveleket rendszeresen távolítsuk el."


[link]

2011. júl. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pontosan ezen tanácsok alapján gondozom. Próbálok mindenre odafigyelni, és mégis ez van vele. :(
2011. júl. 8. 16:11
 3/3 anonim válasza:
Szerintem a huzat lesz a ludas. A fikuszok nagyon érzékenyek rá. Próbáld áttenni másik helyre.
2011. júl. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!