Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elfelejtettem meglocsolni a...

Elfelejtettem meglocsolni a növényemet! Sárgul, mi lesz vele?

Figyelt kérdés
Hirtelen jött a nagy meleg, nem vettem észre, hogy kiszáradt a földje! Helyre lehet még hozni, ha már sárgul a levele, vagy azokat már tuti el fogja hullatni?
2011. jún. 30. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen fajta növény?
2011. jún. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ami már sárgul, az már nemigen fog vissza-zöldülni. De a többit még megmentheted. Legjobb, ha belerakod a kádba, vagy kiteszed a kertbe, és alaposan felöntöd vízzel, hogy a cserépben levő föld (és azzal együtt a gyökerek is) alaposan meg tudja magát szívni vízzel. Majd amikor már kieresztette magából a felesleges vizet, akkor visszateheted a helyére. Meg fogja hálálni.
2011. jún. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok! Persze, ha cserepes virágról van szó.

Ha kiskertbe kiültetett virágok, azoknak is jól fog jönni egy alapos öntözés, csak ne olyankor csináld, amikor tűz a nap, inkább naplemente előtt, akkor nem fog "belesülni" a gyökere a földbe.

2011. jún. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
egy vödröt engedj tele vízzel, ne jéghideggel, állott víz legyen inkább! Merítsd el benne a virágodat teljesen, cserepestől, addig, amíg látod, hoyg buborékok jönnek fel a cserépből a vízen! Aztán vedd ki, és tedd hűvös helyre! Nme baj, ha árnyékos! Ha a levele nem volt víz alatt, akkor permetezgesd azt is! Locsold 2 naponta! hA MEG LEHET MENTENI, AKKOR PÁR NAP UTÁN LÁTNI FOGOD, HOGY JOBBAN VAN!
2011. jún. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! Megyek, be is dugom a vödörbe cserepestől!

Nem tudom milyen növény, ez nagy rejtély nekem, mert csak egy kis hajtást kaptam évekkel ezelőtt, és senki nem tudja megmondani mi lehet, de nagyon kis szép.

2011. jún. 30. 12:01
 6/6 A kérdező kommentje:
Már itt üldögél mellettem nyakig vizesen :)
2011. jún. 30. 12:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!