Kezdőoldal » Otthon » Kert » A mogyorót hogyan kell gondozni?

A mogyorót hogyan kell gondozni?

Figyelt kérdés

Ültettem mogyorót, kikelt, szépen fejlődik. Locsolom rendesen és egyelőre az ablak között tartom.

Félek, ha kiteszem az erkélyre megfázik, esetleg megég.


(nem földimogyoróról van szó)


2011. jún. 20. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát...nem a legszerencsésebb szaporítási módot választottad.

A magvetésből származó növények 7 éves koruk körül kezdenek el teremni, és az anyatő tulajdonságait sem igazán öröklik.

Ha van rá lehetőséged próbálkozz bujtással.

Én a helyedben kellő szoktatás után kitenném az erkélyre, mivel szüksége van közvetlen napsütésre. Attól ne félj hogy megfázik, kinti növény.

2011. jún. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem vagy egy jó 20 méternyi mogyoróbokrom, ki se lehet irtani, kivágom, visszanő. Olyan 3 éve öltettem egy 20 centis tövet a kertbe, ma már az is vagy 3 méter széles és 6 méter magas. Szerintem nem kell félteni.
2011. jún. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valóban nem a legjobb mód a szaporításra, a tőosztással jobban járnál. Szerintem, ha bárhol a szomszédságodban van mogyoróbokor, akkor kérd meg a szomszédot, hogy hadd áss ki pár tővel, biztosan megengedi.

A magoncot pedig nyugodtan ültesd akárhova, nem lesz semmi baja, csak öntözni kell az elején.

2011. jún. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A környéken nincs bokor.


Kaptam 1kg mogyorót, abból ültettem, hátha kikel alapon.


Köszi a válaszokat.

2011. jún. 20. 22:38
 5/5 GyikblogBetyár válasza:
0%
ha fázik kapd elő és élesíts. a mogyorókat bízd a barátnődre. ha megég az pedig ellégé ... sz.ar :(
2011. júl. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!