Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan ápoljam a cserepes...

Hogyan ápoljam a cserepes (szobai) Hortenziát?

Figyelt kérdés
Mindenki csak azt írja le, ha a kertben van hogyan kell ápolni, de én panelban élek, s van egy cserepes hortenziám. Milyen időközönként locsoljam? Milyen helyeket szeret? Egyéb tudnivalók róla? Előre is köszi! :))
2011. jún. 19. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem volt régebben egy cserepes hortenziám,s mindenki azt ajánlotta, hogy ültessem ki a kertbe. Viszont én a szobában szerettem volna tartani... Sajnos néhány héten belül elpusztult. Annyit mondott erre az egyik ismerősöm, hogy a hortenzia alapból kerti növény, úgy, mint a rózsa. Abból is lehet kapni szobai változatot, de ritka, hogy nem ültetik ki, mert attól, hogy szobarózsa, még elpusztul a lakásban... :S

Nekem az egyik kedvencem a hortenzia, de sajnos nálam csak a kertben fejlődik csodásan..

2011. jún. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hát igen, nincs olyan, hogy szobai hortenzia. De ha már meg van neked ez a növény, egy próbát megér, hátha nagyon jó helyet találsz neki.

Nem tudom, milyen cserépben van, de érdemes valamivel nagyobba átültetni, hogy legyen helye gyökeret ereszteni. Rododendron virágföldet kell használni. Árnyékos, hűvös, szellős helyet szeret. Az első kettőt meg lehet lakásban is találni, az utolsó a nehezebb. Nincs erkélyed? Egy olyan ablakhoz is tehetnéd, ami sokszor nyitva van. A pangó vizet nem bírja, vagyis, ami a cserépalátétbe kifolyik, azt ki kell önteni. Nyáron bőven lehet öntözni és tápoldatozni.

Keress rá a neten, hogyan kell teleltetni.

Lényeg, hogy minél inkább olyan körülményeket teremts neki, amilyen kint is lenne.

2011. jún. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :))
2011. jún. 20. 21:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!